هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » معرفی کتاب » دنیا خانه من است »
۱۳۹۸ شنبه ۱۲ مرداد

کتاب دنیا خانه من است، شامل 50 نامه ی کوتاه و بلند نیما یوشیج به دوستان و خانواده اش است. او در بعضی از این نامه ها از اوضاع زندگی خود و گاهی وضعیت جامعه شکایت می کند.

معرفی کتاب قبولی در کنکور

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (دنیا خانه من است) با شما هستیم.

علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج، شاعر معاصر ایرانی و بنیان گذار شعر نوی فارسی است. او آگاهانه تمام بنیادها و ساختارهای شعر کهن فارسی را در هم آمیخت و عنوان شعر نو را بر هنر خویش نهاد. همه ی جریان های اصلی شعر معاصر فارسی مدیون انقلاب و تحولی هستند که نیما به وجود آورنده ی آن محسوب می شود.

بخشی از متن کتاب
اولاً بعد از عرض سلام به شما و حضرت خان دایی مدظله، از حال دکتر برای بنده بنویسید. ثانیاً صورت حساب اخیر خانه را که حساب کرده بودیم و به خط دکتر است برای بنده ارسال بدارید.

بنویسید بدانم پرده های قرمز ماهوت تالاریوش را کجا گذاشتید؟ دیشب خواب دیدم که با کتاب های من تمام سوخته اند. صورت کتاب ها را به خط ناتل خانلری بفرستید. خواهش می کنم تأخیر نشود.

هر یک از این کتاب ها را من به زحمتی پیدا کرده ام. بعضی ها اصلاً پیدا نمی شوند. مخصوصاً یک جلد کتاب خطی که جلد چرم قهوه ای دارد. آن را به هیچکس ندهید بخواند. بعلاوه کلیات سعدی را که جزو کتاب های پدرم بود و کتاب طب را که خودتان به بنده بخشیدید، حفظ کنید.

کرایه خانه را در بانک گذاشته چک آن را بفرستید. یا بنویسید به چه مبلغ رسیده است برای اینکه برای خرید بعضی لوازم خانه، مبلغی پول لازم دارم.

هیچ پس انداز ندارم. حقوق مرا دولت تمام و کمال نمی رساند. تفاوت بدی آب و هوا در حق من منظور نشده است. نمی دانم کاغذ بنویسم که حضرت خان دایی به فهیمی بدهند اقدام کند، یا نه.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

آدرس مستقیم آقای عظام الدوله را بنویسید. اگر تفنگ مثل تفنگ دولول خودشان (25 تومان) خریده اند با 20 عدد فشنگ و یک سوزن چاشنی در آرویک مقوا برایم تهیه شود تا هر وقت تصدیق نظیمه اینجا را فرستادم، بفرستند. آیا عکس و سواد سجل هم لازم است؟

منبع: کتابراه

           شش راه ساده برای قبولی در کنکور کارشناسی و یا حتی کنکور کارشناسی ارشد ، یک نسخه ی کوتاه اما معجزه گر است برای کسانی که می خواهند در کنکور امسال گوی موفقیت را از رقیبانشان بربایند.
           باهوش تر شدن در رسیدن به آرزوها و موفقیت هایتان بسیار موثر است. برای باهوش تر شدن خودتان فقط روزانه یک ساعت وقت گذاشته و چند تکنیک ساده را انجام دهید.
           گاهی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می شویم یا بهتر بگوییم متوجه می شویم که یکی از دوستانمان دچار افسردگی شده است و برای ادامه زندگی به مشکل برخورده است در چنین شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده مان چیست؟ چطور می توانیم به او کمک کنیم تا دوباره به میل زندگی و زندگی کردن باز گردد ؟ در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی موثر برای کمک به دوست افسرده مطرح شده است
           نقاشی کشیدن برای کودکان فرآیندی طبیعی بوده که همراه با لذت انجام می ‎شود. این نقاشی ها به منظور بیان احساسات کودکان انجام می ‎شوند زیرا آن ها قادر به بیان احساسات مختلف خود از طریق صحبت کردن نیستند. آن ها ترس ها، شادی ها، رویا ها، امید ها و کابوس های خود را با نقاشی کشیدن بیان می ‎کنند و همچنین دیدگاه خود نسبت به جهان پیرامون شان را به این طریق به شما نشان می ‎دهند.
           بخشی از مغز کورتیزول را کنترل می کند و باعث احساس سرحالی می شود. در صورت عدم وجود کورتیزول، احساس خواب آلودگی در افراد ایجاد می شود. کافئین موجود در قهوه نیز دقیقا همین عملکرد را در بدن دارد. این مقاله ۲۵ مزیت جالب نوشیدن قهوه در ابتدای صبح را بر اساس جدیدترین پژوهشهای متخصصین بیان می کند.