هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » معرفی کتاب » دنیا خانه من است »
۱۳۹۸ شنبه ۱۲ مرداد

کتاب دنیا خانه من است، شامل 50 نامه ی کوتاه و بلند نیما یوشیج به دوستان و خانواده اش است. او در بعضی از این نامه ها از اوضاع زندگی خود و گاهی وضعیت جامعه شکایت می کند.

معرفی کتاب قبولی در کنکور

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (دنیا خانه من است) با شما هستیم.

علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج، شاعر معاصر ایرانی و بنیان گذار شعر نوی فارسی است. او آگاهانه تمام بنیادها و ساختارهای شعر کهن فارسی را در هم آمیخت و عنوان شعر نو را بر هنر خویش نهاد. همه ی جریان های اصلی شعر معاصر فارسی مدیون انقلاب و تحولی هستند که نیما به وجود آورنده ی آن محسوب می شود.

بخشی از متن کتاب
اولاً بعد از عرض سلام به شما و حضرت خان دایی مدظله، از حال دکتر برای بنده بنویسید. ثانیاً صورت حساب اخیر خانه را که حساب کرده بودیم و به خط دکتر است برای بنده ارسال بدارید.

بنویسید بدانم پرده های قرمز ماهوت تالاریوش را کجا گذاشتید؟ دیشب خواب دیدم که با کتاب های من تمام سوخته اند. صورت کتاب ها را به خط ناتل خانلری بفرستید. خواهش می کنم تأخیر نشود.

هر یک از این کتاب ها را من به زحمتی پیدا کرده ام. بعضی ها اصلاً پیدا نمی شوند. مخصوصاً یک جلد کتاب خطی که جلد چرم قهوه ای دارد. آن را به هیچکس ندهید بخواند. بعلاوه کلیات سعدی را که جزو کتاب های پدرم بود و کتاب طب را که خودتان به بنده بخشیدید، حفظ کنید.

کرایه خانه را در بانک گذاشته چک آن را بفرستید. یا بنویسید به چه مبلغ رسیده است برای اینکه برای خرید بعضی لوازم خانه، مبلغی پول لازم دارم.

هیچ پس انداز ندارم. حقوق مرا دولت تمام و کمال نمی رساند. تفاوت بدی آب و هوا در حق من منظور نشده است. نمی دانم کاغذ بنویسم که حضرت خان دایی به فهیمی بدهند اقدام کند، یا نه.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

آدرس مستقیم آقای عظام الدوله را بنویسید. اگر تفنگ مثل تفنگ دولول خودشان (25 تومان) خریده اند با 20 عدد فشنگ و یک سوزن چاشنی در آرویک مقوا برایم تهیه شود تا هر وقت تصدیق نظیمه اینجا را فرستادم، بفرستند. آیا عکس و سواد سجل هم لازم است؟

منبع: کتابراه

           همه ما به دنبال زندگی شادتر هستیم. وقتی شاد هستیم، دنیا بر وقف مرادمان می ­شود و همه اتفاق­های خوب برایمان رخ می ­دهد. در حقیقت احساس خوشحالی باعث می­ شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید.
           زندگی بالا و پایین دارد. فرقی نمی کند که مادری آرزومند باشید که چشم به آینده فرزندانش دارد، کارمندی سخت کوش در انتظار ترفیع رتبه یا کسی که به تازگی عزیزی را از دست داده است؛ همه ما در گذر از دشواری ها نیازمند امید هستیم. برای رسیدن به امید باید از منطقی بودن بیش از اندازه دست بردارید. ما باید به راستی بپذیریم که رویدادها و فرصت های بهتری در پیش روی مان هستند. حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نمی رود، باید در پس ذهن مان باور داشته باشیم که داستان ما فراتر از این است
           اگر فکر می کنید بعضی آدم ها خلاق به دنیا می آیند و شما از چنین موهبتی بی بهره هستید، اشتباه می کنید. برخی آدم ها خلاق ترند، چون خلاقیت را در خود پرورش می دهند. درحقیقت، کارشناسان معتقدند خلاقیت از اساس مهارتی آموختنی است. پس مانند هر مهارت دیگر، باید با تمرین و کوشش خلاق بودن را یاد بگیرید. خواستن کافی نیست و برای خلاق بودن باید هرروز تلاش کنید و خودتان را به سوی افکار نو و ایده های روشن سوق دهید
           «چطور به اینجا رسیدم، چطور ممکن است چنین گندی زده باشم؟!» این مکالمات ذهنی، برای خیلی از ما پیش آمده است. همه‌ ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و تصمیم های غلطی گرفته ایم که گاهی پیامدهای پرهزینه ای داشته اند. خودبخشودگی یا بخشیدن خودمان، به این معنی است که بتوانیم خودمان را به خاطر این اشتباهات و تصمیم های غلط ببخشیم
           کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید. در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.