هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۸ سه شنبه ۱۵ مرداد

بی گمان این نگاه بی نظیر به مقوله ی کسب وکار در ژاپن، مرهون زحمات کارآفرینان کلاسیکی همچون ماتسوشیتاست که با نشر و اجرای دیدگاه های شان مقوله ی تجارت و فرهنگ بومی را به شکل تمام عیاری با هم ترکیب کردند.

معرفی کتاب قبولی در کنکور

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (ثروت سازی به سبک ژاپنی) با شما هستیم.

بخش قابل توجهی از این نگاه در کتابی که هم اکنون می خوانید، روایت شده است. کتابی که عنوان اصلی آن فلسفه ی مدیریت اجرایی ست و از این رو در برگردان فارسی آن عنوان ثروت سازی به سبک ژاپنی انتخاب شده است که هم ارتباط بهتری با عموم مخاطبان ایرانی برقرار کند و هم دیدگاهی چنین ارزشمند را چونان ثروت در نظر بگیرد؛ ثروتی که فراتر از پول است و می تواند نسل اندرنسل، بهبودی مستمر در یک اجتماع پدید آورد.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

اطمینان دارم که مطالعه و به کاربستن دیدگاه های ماتسوشیتا در این کتاب، فرصتی ست برای تحول در نگاه و عملکرد سازمان های کارآفرینانه ی ایرانی؛ به گونه ای که ایران عزیزمان را در شمار جوامع سرآمد در حوزه ی فرهنگ کسب وکار و کارآفرینی قرار دهد.

منبع: فیدیبو

           همه ما به دنبال زندگی شادتر هستیم. وقتی شاد هستیم، دنیا بر وقف مرادمان می ­شود و همه اتفاق­های خوب برایمان رخ می ­دهد. در حقیقت احساس خوشحالی باعث می­ شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید.
           زندگی بالا و پایین دارد. فرقی نمی کند که مادری آرزومند باشید که چشم به آینده فرزندانش دارد، کارمندی سخت کوش در انتظار ترفیع رتبه یا کسی که به تازگی عزیزی را از دست داده است؛ همه ما در گذر از دشواری ها نیازمند امید هستیم. برای رسیدن به امید باید از منطقی بودن بیش از اندازه دست بردارید. ما باید به راستی بپذیریم که رویدادها و فرصت های بهتری در پیش روی مان هستند. حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نمی رود، باید در پس ذهن مان باور داشته باشیم که داستان ما فراتر از این است
           اگر فکر می کنید بعضی آدم ها خلاق به دنیا می آیند و شما از چنین موهبتی بی بهره هستید، اشتباه می کنید. برخی آدم ها خلاق ترند، چون خلاقیت را در خود پرورش می دهند. درحقیقت، کارشناسان معتقدند خلاقیت از اساس مهارتی آموختنی است. پس مانند هر مهارت دیگر، باید با تمرین و کوشش خلاق بودن را یاد بگیرید. خواستن کافی نیست و برای خلاق بودن باید هرروز تلاش کنید و خودتان را به سوی افکار نو و ایده های روشن سوق دهید
           «چطور به اینجا رسیدم، چطور ممکن است چنین گندی زده باشم؟!» این مکالمات ذهنی، برای خیلی از ما پیش آمده است. همه‌ ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و تصمیم های غلطی گرفته ایم که گاهی پیامدهای پرهزینه ای داشته اند. خودبخشودگی یا بخشیدن خودمان، به این معنی است که بتوانیم خودمان را به خاطر این اشتباهات و تصمیم های غلط ببخشیم
           کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید. در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.