هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » معرفی کتاب » گام های ثروت آفرینی »
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد

کتاب گام های ثروت آفرینی به قلم علی شاه حسینی، با استفاده از امثال و حکایت ها، شما را به طور کامل، درست و دقیق با الفبای ثروت آفرینی آشنا می کند. اگر شما الفبای زبانی را به این صورت فرا بگیرید قادر خواهید بود آن زبان را صحبت کرده و با آن ارتباط برقرار کنید.

معرفی کتاب قبولی در کنکور

با بررسی زندگینامه و احوالات ثروت آفرینان دنیا به این نکته پی خواهید برد که آن ها از گام های کوچک و بسیار ساده شروع کرده و کم کم به یک فرد ثروت آفرین تبدیل شده اند. علی رغم اینکه این افراد در ذهن بسیاری به نوعی انسان های استثنا به نظر می رسند اما مطالعات نشان می دهد که آن ها از افراد معمولی جامعه و با ضریب هوشی متوسط هستند.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (گام های ثروت آفرینی) با شما هستیم.

یکی از ویژگی های افراد ثروت آفرینان این است که الفبای ثروت آفرینی را به دقت بررسی کرده و آن را فراگرفته اند. برای یادگیری الفبای امور مالی، مدیریت مالی و گام های ثروت آفرینی تنها لازم است همین فرمول های ساده بیان شده در این کتاب را استفاده کرد و به قله ی ثروت و خدمت دست یافت.

بدون شک با توانایی های فراوانی که هر یک از شما دارید، می توانید به همه این خواسته ها دست یابید؛ اما پرسش های مهمی که به ذهن خطور می کنند این است که آیا در حال حاضر، ابزار لازم برای رسیدن به خواسته های خود را دارید؟ آیا می دانید چگونه در کارهایتان تواناتر شوید؟ در مقام یک انسان چگونه می توانید به خرد و ژرف نگری بیشتر دست یابید؟ چگونه می توانید بر موانع چیره شوید؟ آیا باید سخت تر کار کنید، طولانی تر کار کنید یا منتظر از راه رسیدن چیزهایی باشید که شما را به سوی بهتر شدن سوق می دهند؟

بسیاری از نوشته های این کتاب را از پیش شنیده اید و می دانید اما آنچه اهمیت دارد عمل کردن به این دانسته هاست لذا این کتاب در تلاش است تا شما را در جهت سوق دادن به سمت عملگرایی یاری دهد. پس از پایان این کتاب تحول عظیمی که در احوالات، درآمد و کسب و کارتان ایجاد شده را به وضوح حس خواهید کرد.

تعریف شما از موفقیت هرچه که باشد، مطالعه این کتاب زندگی تان را دگرگون کرده و کمکتان می کند آن موفقیت را در آغوش بگیرید.

جملات برگزیده کتاب گام های ثروت آفرینی:

- تو باید پولت را مدیریت کنی، نه اینکه پولت تو را مدیریت کند.
- برخی خواب موفقیت را می بینند، برخی هم از خواب بیدار می شوند و برای موفقیت می کوشند.
- پول قدرت و ابزاری برای تبادل خدمات است. مقدار دارایی شما به این بستگی دارد که چقدر خود را لایق ثروت بدانید.
- موفقیت کلید شادمانی نیست؛ شادمانی کلید موفقیت است. اگر کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید، موفق خواهید شد.
- چشم انداز بدون عمل فقط یک رؤیاست؛ عمل بدون چشم انداز وقت گذرانی است؛ اما وقتی چشم انداز و عمل توأم باشند، جهان را تغییر می دهند.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

بخشی از متن کتاب
تمام آدم ها خودشان را فردی شایسته، توانمند و با لیاقت می دانند؛ اما این طور نیست. برای شایستگی ارزیابی داریم و باید این ارزیابی را انجام دهیم تا متوجه شویم شایسته هستیم یا نه. آیا برای جایگاهی که داریم، مهارت، فنون و تجربه کافی را داریم؟ آیا فقط می توانیم خوب حرف بزنیم یا خوب هم می توانیم عمل کنیم؟ یکی از ویژگی های آدم های شایسته این است که می خواهند جای خودشان باشند. این تفکر اشتباه است که فکر کنیم می توانیم جای همه باشیم. ما مهره گِردی هستیم که فقط می توانیم در خانه های گرد قرار بگیریم. اگر بخواهیم در خانه های چهار گوش یا سه گوش قرار بگیریم، به خودمان صدمه خواهیم زد.

از دیگر ویژگی های افراد شایسته، ایمان و توکلی است که همواره آنان را در مسیر درست قرار می دهد. اگر بودجه، وقت و انرژی مردم را هدر دهیم، بدهکار آن ها خواهیم شد و نمی توانیم نام خود را آدم شایسته بگذاریم. امروزه تمام مهارت ها آموختنی است. شایستگی هم باید یاد گرفته شود. باید یاد بگیریم که چطور یک فرد شایسته شویم. وقتی کودکی که از مطب دکتر برمی گردد، می گوید دوست دارد دکتر شود، یعنی آن پزشک رفتار و برخوردش با این کودک شایسته بوده و مهارت های برقراری ارتباط را می دانسته است؛ اما گاهی پس از رفتار با یک انسان فرهیخته می گوییم نمی خواهیم تحصیلات بالا داشته باشیم و این یعنی او تمام معیارها را نداشته است.

برای شایسته بودن باید تمام معیارهای انسانی را داشته باشیم. انسانی باشیم کمال گرا. کمال گرایی به سمت بهتر زیستن و بهتر بودن را باید در رأس امور خود قرار دهیم. یک انسان ابعاد گوناگون دارد، پس باید به سمتی برویم که روی تمام ابعاد خود کار کنیم و از هر نظر شایسته باشیم.

منبع: فیدیبو

           همه ما به دنبال زندگی شادتر هستیم. وقتی شاد هستیم، دنیا بر وقف مرادمان می ­شود و همه اتفاق­های خوب برایمان رخ می ­دهد. در حقیقت احساس خوشحالی باعث می­ شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید.
           زندگی بالا و پایین دارد. فرقی نمی کند که مادری آرزومند باشید که چشم به آینده فرزندانش دارد، کارمندی سخت کوش در انتظار ترفیع رتبه یا کسی که به تازگی عزیزی را از دست داده است؛ همه ما در گذر از دشواری ها نیازمند امید هستیم. برای رسیدن به امید باید از منطقی بودن بیش از اندازه دست بردارید. ما باید به راستی بپذیریم که رویدادها و فرصت های بهتری در پیش روی مان هستند. حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نمی رود، باید در پس ذهن مان باور داشته باشیم که داستان ما فراتر از این است
           اگر فکر می کنید بعضی آدم ها خلاق به دنیا می آیند و شما از چنین موهبتی بی بهره هستید، اشتباه می کنید. برخی آدم ها خلاق ترند، چون خلاقیت را در خود پرورش می دهند. درحقیقت، کارشناسان معتقدند خلاقیت از اساس مهارتی آموختنی است. پس مانند هر مهارت دیگر، باید با تمرین و کوشش خلاق بودن را یاد بگیرید. خواستن کافی نیست و برای خلاق بودن باید هرروز تلاش کنید و خودتان را به سوی افکار نو و ایده های روشن سوق دهید
           «چطور به اینجا رسیدم، چطور ممکن است چنین گندی زده باشم؟!» این مکالمات ذهنی، برای خیلی از ما پیش آمده است. همه‌ ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و تصمیم های غلطی گرفته ایم که گاهی پیامدهای پرهزینه ای داشته اند. خودبخشودگی یا بخشیدن خودمان، به این معنی است که بتوانیم خودمان را به خاطر این اشتباهات و تصمیم های غلط ببخشیم
           کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید. در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.