هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۹ شنبه ۲۳ فروردين

ما همیشه نگران شغل، فرزند و همسر، سلامت، اقتصاد، روابط، ظاهر شخصی، نظر افراد در مورد خودمان، جنگ، سیاست، دردهای گذشته و آینده و بسیاری از مسائل دیگر هستیم. این افکار باعث استرس و بهم ریختگی ذهن ما می شود. برای داشتن آرامش در زندگی و ذهنی آسوده، اول از همه باید فکر و خیال های منفی مان را بشناسیم و بدانیم که چرا این افکار وارد ذهن ما شده است سپس، آن ها را از ذهن مان پاک کنیم. در کتاب پاکسازی ذهن، با تأثیر افکار منفی و مثبت بر روی سلامت جسم و روح مان و مهارت ساماندهی و مدیریت ذهن آشنا می شویم.

معرفی کتاب قبولی در کنکور

معرفی کتاب پاکسازی ذهن
کتاب «پاکسازی ذهن برای موفق شدن در زندگی» کتابی در حوزه روانشناسی است که با لحنی ساده و قابل فهم، راهکارهایی برای خودسازی، خود راهبری و ایجاد عادت هایی برای مدیریت ترس، اضطراب و افکار منفی را ارائه می کند. خواندن این کتاب کمک می کند تا خواننده از آشفتگی های ذهنی که در زندگی آزارش می دهد رها شود و بتواند افکاری را که در ذهنش وجود دارد، ساماندهی کند. بخش های این کتاب شامل «مقدمه»، فصل اول «ساماندهی افکار»، فصل دوم «ساماندهی وظایف زندگی»، فصل سوم «ساماندهی ارتباطات»، فصل چهارم «ساماندهی محیط اطراف ارزش ساماندهی محیط اطراف» و قسمت نتیجه گیری «حرف های آخر در مورد ساماندهی و پاکسازی ذهن» است. در هر فصل تمرین هایی وجود دارد که با به کارگیری آن ها می توانید تأثیر مثبت و سازنده ای را در زندگی تان ببینید.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب پاکسازی ذهن برای موفق شدن در زندگی با شما هستیم.

خلاصه کتاب پاکسازی ذهن
 در قسمت مقدمه ی کتاب، نویسنده درباره ی افکار و تاثیرشان روی سلامت روان سخن می گوید. افکاری هستند که حواس مان به حضور آن ها نیست و این افکار گاهی به شکل ناخودآگاه در پس زمینه ی ذهن ما وجود دارند. این افکار چه مثبت، چه منفی و چه خنثی باعث به هم ریختگی ذهن ما می شوند، درست مثل زمانی که در خانه وسایل زیاد و شاید بدون استفاده باعث به هم ریختگی و شلوغی می شود؛ اما متأسفانه پاک کردن ذهن به راحتی حذف وسایل خانه نیست. در این بخش نویسندگان از خواننده های خود می خواهند تا زمانی را بگذارند و به این افکار که تابه حال به آن ها توجه نمی کردند فکر کنند. افکاری که همیشه بدون دعوت و ناخواسته یکی یکی وارد ذهن می شوند. نویسندگان در مقدمه کتاب می گویند که انسان می تواند افکارش را کنترل و هدایت کند اما در اکثر مواقع این افکار و احساسات هستند که ما را کنترل می کنند. درست زمانی که فرد در حال تصمیم گیری و برنامه ریزی است، ذهن مثل یک حیوان وحشی فرد را به وادی افکار منفی می کشاند. در قسمت مقدمه ی کتاب یاد می گیرید که چطور با استفاده از تمرین فصل های بعد با تمرکز حواس و عادت های مؤثر، افکارتان را کنترل کنید و فضای فکری شاد و پر از آرامشی برای خودتان ایجاد کنید و خُلق مهربان پیدا کنید.

در فصل اول کتاب، تمرین های مختلفی برای حذف افکار منفی ارائه می شود. این فصل به بررسی چهار دلیل به هم ریختگی ذهن، استرس، تناقض انتخاب، وسایل خیلی زیاد و سوگیری منفی می پردازد. در آخر فصل اول هم راهکارهایی برای رهایی ذهن وجود دارد که با تمرین آن ها قدم مثبت روبه جلو خواهید داشت. «مدیتیشن» یکی از تمرین ها و توصیه هایی است که در فصل اول از آن صحبت شده است: «مزایای مدیتیشن که وارد زندگی روزانه تان می شود، به شما در کنترل نگرانی ها و افکار بیش از حد، کمک می کند و فوایدی برای سلامتی تان دارد». در ادامه این فصل به مزایا و اهمیت وجود مدیتیشن برای پاکسازی ذهن اشاره می شود.

در فصل دوم نویسندگان کتاب درباره ی اهمیت ارزش های اساسی صحبت می کنند. یکی از ساده ترین روش ها برای پاکسازی ذهن و داشتن رضایت قلبی از زندگی این است که ارزش ها و اصول و قواعدی را برای خودتان مشخص کنید. اصول و ارزش ها، در ادامه به شما کمک می کند تا با راهکارهایی بتوانید ارزش های اساسی و تصمیمات مهمی را در مورد وظایف تان و کارهایی که انجام می دهید، بگیرید.

در فصل سوم  کتاب شما می آموزید که چطور روابط تان را ساماندهی کنید، روابطی که معمولا باعث آزار و کلافگی هستند و در اکثر مواقع باعث پر شدن ذهن از افکار منفی می شود. در این قسمت هم چهار روش ارائه می شود که به بهبود ارتباطات و تاثیر مستقیم و مثبت روی ذهنیت شما کمک می کند.

نویسندگان کتاب در فصل چهارم درباره ساماندهی محیط اطراف و ارزش این کار صحبت می کنند و 11 راهکار از دگرگونی زندگی با جادوی نظم و تاثیر آن را در پاکسازی ذهن توضیح می دهند.

در قسمت نتیجه گیری کتاب، حرف های آخر، جمع بندی و توصیه هایی درباره اهمیت انجام و مراقبت مداوم از ذهن و افکار، بیان می شود. در این فصل مشخص می شود که اگر ذهن به حال خودش رها شود با هر چیز کوچکی حواس انسان پرت می شود، پس ساماندهی ذهن را نباید نادیده گرفت. کتاب درنهایت مجموعه ای از ایده ها و راهکارها را به زبان ساده و مؤثر ارائه می کند تا صداهای منفی گرای ذهن تان را خاموش کنید و بتوانید با آرامش و تمرکز بیشتری از زندگی لذت ببرید.

معرفی کتاب قبولی در کنکور

کتاب «پاکسازی ذهن برای موفق شدن» مناسب چه کسانی است؟
این کتاب را می توان به افرادی که می خواهند کنترل ذهن و افکارشان را به دست بگیرند و ذهنی آماده، متمرکز، شاد و پر از آرامش داشته باشند، پیشنهاد داد. کتاب «پاکسازی ذهن برای موفق شدن در زندگی» به افرادی که مدام افکار منفی و نگران کننده دارند کمک می کند، چون این افکار باعث می شود تا زمان و انرژی زیادی را به خاطر نگرانی های بی مورد از دست بدهند. خیلی از افراد از هر راهی تلاش می کنند تا ذهنشان را از غم و اضطراب خالی کنند، به طور مثال با چیزهای مادی، مثل کسب ثروت، کار، موفقیت های تحصیلی یا کلاس اجتماعی. عده ای هم از راه اشتباه می خواهند با سرگرمی، مواد مخدر و چیزهایی که موقتی و زودگذر هستند از فشارهای ذهنی و افکاری که مرتب آن ها را آزار می دهد فرار کنند. این کتاب مناسب همه ی افرادی است که به دنبال پاکسازی خودآگاه ذهنشان هستند.

درباره نویسندگان کتاب پاکسازی ذهن
اِستیو اِسکات:

استيو اسكات در نیوجرسی در ایالات متحده به دنیا آمد. او در رشته روانشناسی تحصیل کرده است. اسکات در زمینه های مختلف روانشناسی کتاب های زیادی نوشته است. او سابقه وبلاگ نویسی و ساخت پادکست های انگیزشی هم دارد. وبلاگ «عادت های خوب ایجاد کن» که مربوط به تغییر عادت ها و ایجاد انگیزه های خوب است از دیگر فعالیت های اوست. کتاب های او به 12 زبان مختلف منتشر شده است و در سراسر جهان در لیست پرفروش ها قرار گرفته است.

بَري داوِنپُرت:

بري داونپرت وبلاگ نویس و مربی حوزه انگیزشی است. او مادری خانه دار با سه فرزند است که به خوبی مدیریت زندگی درونی و بیرونی را برای کم کردن استرس و لذت بردن از زندگی یاد گرفته است. بری سال هاست به دیگران کمک می کند تا احساسات درونی خود را پیدا کنند و زندگی کامل، شادتر و ایده آل تری را بسازند. از نظر او حتی کوچک ترین تغییرات در زندگی، تأثیر زیادی بر شادی و تحقق رؤیاهای شما خواهند گذاشت.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

انتشار پاکسازی ذهن در ایران
کتاب «پاکسازی ذهن برای موفق شدن در زندگی» را نشر نگاه نوین با ترجمه شادی حسن پور منتشر کرده است. خرید و دانلود کتاب الکترونیکی وپی دی اف pdf کتاب پاکسازی ذهن برای موفق شدن در زندگی به همراه کتاب های دیگر روانشناسی ازجمله کتاب های دبي فورد از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو برای در دسترس است.

در جملاتی از کتاب «پاکسازی ذهن برای موفق شدن در زندگی» می خوانیم

از مقایسه ی خودتان با دیگران دست بردارید

بیایید حسرت استعدادهایی که آرزوی شان را داریم یا چیزهایی را که متعلق به ما نیستند، نخوریم و در عوض، بهترین کار ممکن را با آنچه که داریم، انجام دهیم.

بی. جی. ریچاردسن

مقایسه ی نامطلوب خودتان با دیگران، یکی از علت های اصلی آشفتگی ذهنی و روانی است.

چه می شد اگر مثل دوستم زیبا بودم.

چرا نمی توانم مثل برادرم باهوش باشم؟

آن ها خیلی بیش تر از من پول دارند. او همیشه دارد سفر می کند، ولی من هیچ وقت نمی توانم جایی بروم. احتمال دارد کنترل این افکار از دست ما خارج شود، دیگران را مقصر خوشبخت نبودن مان بدانیم و احساس بدی نسبت به خودمان پیدا کنیم. با سنجیدن خودمان با معیار دستاوردها، داشته ها یا ویژگی های دیگران، صحنه را برای فروپاشی احتمالی روابط رضایت بخش آماده می کنیم.

استیو و بری، در محیط کاری شان به عنوان کارآفرین و نویسنده، متوجه شده اند که چقدر راحت می شود درگیر مقایسه ی خود با افرادی شد که موفقیت بیشتری به دست آورده اند. بری می گوید: «من هم در دام مقایسه ی خودم با همکارانم افتاده ام. این موضوع، تمرکزم را روی کاری که مشغول انجامش هستم، کم می کند و باعث می شود فکر کنم بی عرضه و حسود هستم؛ و این تا وقتی ادامه دارد که دوباره به خودم نهیب بزنم و متوجه شوم که من دارم مسیر خودم را طی می کنم؛ مسیری که باید از مسیر اطرافیانم متفاوت باشد.»

نابود می کند. هرچه بیش تر خودتان را با دیگری مقایسه کنید، احساس بدتری نسبت به خودتان و آن فرد پیدا می کنید. احساس حسادت، خجالت، گناه، شرمندگی، نفرت از خود، رنجش و عصبانیت، احساساتی نیستند که بتوانند روابط را بهتر کنند با شما را پیش دیگران جذاب تر جلوه دهند.

«گریچن رابين»، نویسنده ی کتابی پرفروش در لیست روزنامه ی نیویورک تایمز با نام «پروژه ی شادی» می گوید: «احساسات منفی، مثل تنهایی، حسرت و احساس گناه اثر مهمی روی یک زندگی شاد دارند: آن ها علائم بزرگ و چشمک زنی هستند که نشان می دهند چیزی باید تغییر کند».

منبع: فیدیبو

           آثار مهدی آذر یزدی برای بسیاری از افراد یادآور خاطرات خوش کودکی هستند و همچنین شمار زیادی از کودکان و نوجوانان را با میراث عظیم و کهن تاریخی، فرهنگی، ادبی و تاریخی ایران آشنا کرده اند
           فیودور میخاییلوویچ داستایفسکی ( ۱۸۸۱- ۱۸۲۱) یکی از برجسته ترین نویسندگان تاریخ ادبیات است. ویژگی منحصر به فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت های داستان است به نحوی که سوررئالیست‌ها مانیفست خود را بر اساس نوشته های داستایفسکی ارائه کرده‌اند.
           درون ما انسان ها کودکی زیست می کند که در هر جایگاه و یا سن و سالی که باشیم به عشق، اعتماد، محبت و پذیرش ما نیازمند است.
           فراگیری و ارتقای مهارتهای فردی می‌تواند آینده بهتری را برای خودمان و فرزندانمان فراهم آورد و سرآمدی فردی ما را تسهیل نماید. البته به منظور پرورش جامعه‌ای پیشرفته و سرآمد، در آموزش‌ برای كودكان ١٥-٩ سال فنلاند، موارد زیر در نظر گرفته می شود.
           شش راه ساده برای قبولی در کنکور کارشناسی و یا حتی کنکور کارشناسی ارشد ، یک نسخه ی کوتاه اما معجزه گر است برای کسانی که می خواهند در کنکور امسال گوی موفقیت را از رقیبانشان بربایند.