هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » معرفی کتاب » معجزه کار با آینه »
۱۳۹۹ يکشنبه ۵ مرداد

لوئیز ال هی در کتاب معجزه کار با آینه: زندگی خود را در ۲۱ روز بهبود دهید به شما یاد می دهد چطور با نگاه کردن به آینه به سادگی زندگی خود را تغییر بدهید. قدرتمندترین عبارات تأکیدی آن هایی هستند که وقتی در مقابل آینه ایستاده اید با صدای بلند بیان می کنید.

هنرستان رشته کامپیوتر معرفی کتاب

آینه احساس هایی را که شما در مورد خودتان دارید به شما برمی گرداند و بلافاصله شما را آگاه می کند که کجا مقاومت می کنید و کجا باز و پذیرا هستید؛ به وضوح به شما نشان می دهد که اگر می خواهید یک زندگی شاد و موفق داشته باشید، کدام فکرهایتان را باید تغییر بدهید.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (معجزه کا با آینده) با شما هستیم.

کار با آینه نگاه کردن عمیق به چشم هایتان و تکرار عبارات تأکیدی مثبت مؤثرترین روشی است که لوئیز ال هی (Louise L Hay) پیدا کرده ، تا به شما یاد بدهد خودتان را دوست بدارید و دنیا را جایی امن و دوست داشتنی ببینید. از همان زمانی که او تکرار عبارات تأکیدی را به آدم ها یاد داد، کار کردن با آینه را هم به آن ها آموخت.

به زبان ساده، هر چیزی که ما می گوییم یا به آن فکر می کنیم یک جمله تأکیدی است. همه خودگویی ها و محاورات درون سرتان سیلی از تأکیدات هستند. این تأکیدات پیام هایی هستند برای ذهن نیمه هوشیار شما که روش های عادتی طرز تفکر و عملکرد شما را می سازند. تأکیدات مثبت در وجود شما افکار و عقاید شفابخشی را ثبت می کنند که به شما کمک می کنند اعتماد به نفس و عزت نفس خود را بالا ببرید و به آرامش ذهن و شعف درونی دست پیدا کنید.

وقتی شما یاد می گیرید با آینه کار کنید، از حرف هایی که می زنید و کارهایی که انجام می دهید بسیار بیشتر آگاه می شوید. آن وقت یاد خواهید گرفت بسیار بیشتر از قبل از خودتان مراقبت کنید. وقتی چیز خوبی در زندگی شما اتفاق می افتد، می توانید جلوی آینه بروید و بگویید: «متشکرم، متشکرم، خیلی عالی بود! ممنونم که این کار را کردی.» اگر اتفاق بدی برایتان افتاد، می توانید جلوی آینه بروید و بگویید: «اشکالی ندارد، من باز هم تو را دوست دارم. اتفاقی که افتاده است خواهد گذشت؛ اما من تو را دوست دارم، تا آخر هم دوستت خواهم داشت.»

برای بسیاری از ما در وهله اول سخت است در مقابل آینه بنشینیم و با خودمان روبه رو شویم، به همین دلیل نام آن را کار با آینه می گذاریم؛ اما وقتی به این عمل ادامه می دهید، انتقاد شما از خودتان کاهش پیدا می کند و آن وقت می توانیم به این کار، بازی با آینه بگوییم.

خیلی زود آینۀ شما هم دمتان می شود و به جای دشمن، حکم دوستی عزیز را برایتان پیدا می کند. کار کردن با آینه یکی از بهترین هدایایی است که شما می توانید به خودتان بدهید. فقط یک آن طول می کشد که به خودتان بگویید: «سلام پسر!» یا «چقدر خوب به نظر می رسی!» یا «جالب نیست؟» بسیار مهم است که شما در طول روز پیام های کوتاه مثبت به خودتان بدهید.

در زمان های سخت هرقدر بیشتر از آینه ها برای تعریف و تمجید از خودتان و تأیید و حمایت از خویشتن استفاده کنید، ارتباط با خودتان عمیق تر و لذت بخش تر می شود. شاید تعجب کنید چرا یک برنامه بیست و یک روزه؟ یعنی می توانید فقط در طول سه هفته زندگی خود را به کلی عوض کنید؟ شاید زندگی شما کاملا عوض نشود؛ اما می توانید بذرهای تغییر را بکارید. همین طور که به کار با آینه ادامه می دهید، این بذرها به عادات ذهنی جدید و سالمی تبدیل می شوند که در را به روی یک زندگی شاد و موفق برای شما می گشایند.

لوییز هی یک معلم و سخنران مسائل مابعدالطبیعی است که از سال 1984، که اولین کتاب پرفروش خود را با نام شفای زندگی به چاپ رساند، به هزاران نفر روحیه بخشیده است. بیش از چهل میلیون نسخه از این کتاب در سرتاسر دنیا به فروش رفته است.

لوییز به این امر شهرت دارد که نشان می دهد عبارات تأکیدی در به وجود آوردن تغییرات مثبت در زندگی انسان ها چه قدرتی دارند. او بیش از سی جلد کتاب برای کودکان و بزرگسالان تألیف کرده است که برخی از کتاب های پر فروش از قبیل نیرو درون شماست و شفای جسم را نیز شامل می شود.

کتاب های زندگی عاشق شماست و کارت های زندگی عاشق شماست، هر دو با همکاری روبرت هولدن تألیف شدند و مفاهیم عمیق تر و کاربردهای عملی عبارات تأکیدی را که روش خاص لوییز هی هستند، مورد بررسی قرار می دهند.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
بیایید عشق مان را با همه آدم ها سهیم شویم، اعم از این که آن را بپذیرند یا نپذیرند. بیایید تمام موجودات این سیاره را به قلب هایمان راه بدهیم: حیوانات، گیاهان و همه آدم ها را؛ آدم هایی را که ما از دست شان عصبانی هستیم و از آن ها رنجیده ایم؛ آن هایی را که به روش ما عمل نمی کنند و آن هایی را که اصطلاحا آدم های بد می گویند بیایید تا آن ها را هم به قلب خودمان راه بدهیم تا آن ها با احساس امنیت بتوانند بفهمند که واقعا چه کسی هستند.

منبع: کتابراه

           آیا فرزند شما می‌تواند این کارها را انجام دهد؟ مثلا شناسایی احساسات یا تماس گرفتن در زمان درست و یاحتی تهیه فهرست خرید؟ اگر هنوز فرزند شما حتی یکی از این کارها را انجام نمیدهد این مقاله حتما مطالعه کنید.
           همه ما به دنبال زندگی شادتر هستیم. وقتی شاد هستیم، دنیا بر وقف مرادمان می ­شود و همه اتفاق­های خوب برایمان رخ می ­دهد. در حقیقت احساس خوشحالی باعث می­ شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید.
           زندگی بالا و پایین دارد. فرقی نمی کند که مادری آرزومند باشید که چشم به آینده فرزندانش دارد، کارمندی سخت کوش در انتظار ترفیع رتبه یا کسی که به تازگی عزیزی را از دست داده است؛ همه ما در گذر از دشواری ها نیازمند امید هستیم. برای رسیدن به امید باید از منطقی بودن بیش از اندازه دست بردارید. ما باید به راستی بپذیریم که رویدادها و فرصت های بهتری در پیش روی مان هستند. حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نمی رود، باید در پس ذهن مان باور داشته باشیم که داستان ما فراتر از این است
           اگر فکر می کنید بعضی آدم ها خلاق به دنیا می آیند و شما از چنین موهبتی بی بهره هستید، اشتباه می کنید. برخی آدم ها خلاق ترند، چون خلاقیت را در خود پرورش می دهند. درحقیقت، کارشناسان معتقدند خلاقیت از اساس مهارتی آموختنی است. پس مانند هر مهارت دیگر، باید با تمرین و کوشش خلاق بودن را یاد بگیرید. خواستن کافی نیست و برای خلاق بودن باید هرروز تلاش کنید و خودتان را به سوی افکار نو و ایده های روشن سوق دهید
           «چطور به اینجا رسیدم، چطور ممکن است چنین گندی زده باشم؟!» این مکالمات ذهنی، برای خیلی از ما پیش آمده است. همه‌ ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و تصمیم های غلطی گرفته ایم که گاهی پیامدهای پرهزینه ای داشته اند. خودبخشودگی یا بخشیدن خودمان، به این معنی است که بتوانیم خودمان را به خاطر این اشتباهات و تصمیم های غلط ببخشیم