هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » معرفی کتاب » انسان موثر »
۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان

سمیرا محسنی در کتاب انسان موثر به شما می آموزد که چگونه با آگاهی ذهن و هوشیاری، روحیه مثبت نگری را در خود پرورش دهید و با دستیابی به مهارت های ارتباطی، زندگی بهتری را برای خود و عزیزانتان بسازید و در واقع به انسان مؤثرتری تبدیل شوید.

انسان موثر به چه معناست؟
انسان موثر یعنی شما به نحوی در این دنیا زندگی کنید که علاوه بر اینکه برای خود زندگی زیبایی را می سازید، بتوانید به سهم خودتان در دنیا هم اثر مثبت به جای بگذارید و دنیا را به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنید. حتما در اطرافتان دیده اید هنگامی که بعضی از انسان ها از دنیا می روند، افراد بسیاری غمگین می شوند؛ انسان مؤثر دقیقا همین است؛ یعنی به این شکل نباشد که بعد از مرگ، خانواده تا یک سال، بستگان تا چند ماه و همسایه یک شب بعد، شما را به باد فراموشی بسپارند.

هنرستان رشته کامپیوتر معرفی کتاب

چرا باید کتاب انسان موثر را بخوانیم؟
حتما برایتان پیش آمده آدم های موفقی را تحسین کنید که هم در کسب و کار و هم در زندگی روزانه ارتباطات خوبی را با اطرافیانشان دارند. شاید فکر کنید آن ها از شما باهوش ترند و یا حتی زیباترند؛ نه، اصلا این طور نیست! رمز موفقیت آن ها این است که بهتر از بقیه با دیگران ارتباط برقرار می کنند. آن ها خود را از افکار منفی دور می کنند و با مثبت نگری و تبادل احساسات مثبت حال خوب را به خود و دیگران هدیه می دهند. با همدلی قضاوت ها را کنترل می کنند. خویشتن خود را دوست دارند و برای ذات خود ارزش و احترام قائل هستند. از عزت نفس بالایی برخوردارند و به رشد و پیشرفت دوستان خود کمک می کنند. فن بیان قاطعانه و محترمانه دارند و به حد و مرز خود و دیگران احترام می گذارند.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن) با شما هستیم.

امروزه این موضوع برای بسیاری ثابت شده است که ارتباطات خوب و مؤثر یکی از رمزهای اصلی موفقیت به شمار می رود. روابط خانوادگی صمیمانه، دوستی های عمیق و ماندگار، پیشرفت در کسب وکار و... تنها با پیروی از فنون ارتباطی قابل دستیابی است.

در کتاب حاضر می آموزید که اتفاق های کوچک چه تأثیرات بزرگی را می توانند در زندگی حال و آینده شما داشته باشند و با غرق شدن در افکار منفی به طور روزانه تا چه حد می توانید به سلامتی جسم و روح خود و اطرافیانتان آسیب بزنید. از آموزه های این اثر فوق العاده می توانید در جهت رشد و توسعه فردی و بهبود روابط مؤثر خود استفاده کنید.

سمیرا محسنی در کتاب «انسان موثر» در چهار فصل به این موضوعات می پردازد و می کوشد تا شما را متقاعد کنند که اگر آموزه های این کتاب را به کار برید، نتایج ملموسی را در زندگی و روابط خود مشاهده خواهید کرد. اجرای دستورالعمل های این کتاب نحوه ارتباطات شما را تغییر خواهد داد و در نهایت به انسان مؤثرتری تبدیل خواهید شد.

کتاب انسان موثر به چه کسانی پیشنهاد می شود؟
اگر شما به دنبال موفقیت، شادی و زندگی بهتر هستید و علاقه دارید در زندگی شخصی و اجتماعی خود موثرتر و فعال تر حضور یابید، بدون تعلل خواندن کتاب «انسان موثر» را شروع کنید.

جملات برگزیده کتاب انسان موثر
- قدرت افکار منفی 13 برابر افکار مثبت است.
- پرندگانی که در قفس به دنیا آمده اند پرواز را بیماری می پندارند.
- یکی از بزرگ ترین مشکلات در همدلی کردن، قضاوت کردن است.
- یک انسان مؤثر قبل از اینکه بخواهد دیگران را دوست داشته باشد و حالشان را خوب کند، باید بتواند با خودش هم مهربان باشد و خودش را فردی با ارزش و لایق دوست داشتن بداند.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

در بخشی از کتاب انسان موثر می خوانیم
شاید فکر کنید که همدلی فقط برای فرد مقابل ما خوشایند بوده و برای ما هیچ کاربردی ندارد، اما این موضوع به کلی اشتباه است، یعنی نه تنها همدلی باعث می شود که شما فردی بسیار دوست داشتنی تر و معتبرتری به حساب بیایید، بلکه باعث می شود که یک درک عمیق شکل بگیرد و وقتی دیگری را عمیقا درک کردیم، فرد مقابل برای شنیدن و درک ما بسیار پذیراتر و آماده تر است.

همدلی به ما فرصت بزرگ تری می دهد تا بتوانیم نیازها و ارزش هایمان را به واقعیت برسانیم. اگر بتوانیم همدلی را شکل دهیم، بدون شک می توانیم ارتباطات مؤثری را برقرار کنیم. اگر من شبیه شما باشم، شما مرا دوست خواهید داشت و اگر من را دوست بدارید می خواهید با من به توافق برسید. خب چه فرصتی بهتر از این که با همدلی بسیار خوبی، دیگران احساس کنند که شبیه ما هستند. پس به همدلی فقط به دنبال یک امتیاز برای دیگران نگاه نکنیم، بلکه به عنوان یک وسیله ارتباطی که به نفع شما و اطرافیانتان است، بنگرید.

منبع: کتابراه

           شش راه ساده برای قبولی در کنکور کارشناسی و یا حتی کنکور کارشناسی ارشد ، یک نسخه ی کوتاه اما معجزه گر است برای کسانی که می خواهند در کنکور امسال گوی موفقیت را از رقیبانشان بربایند.
           باهوش تر شدن در رسیدن به آرزوها و موفقیت هایتان بسیار موثر است. برای باهوش تر شدن خودتان فقط روزانه یک ساعت وقت گذاشته و چند تکنیک ساده را انجام دهید.
           گاهی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می شویم یا بهتر بگوییم متوجه می شویم که یکی از دوستانمان دچار افسردگی شده است و برای ادامه زندگی به مشکل برخورده است در چنین شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده مان چیست؟ چطور می توانیم به او کمک کنیم تا دوباره به میل زندگی و زندگی کردن باز گردد ؟ در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی موثر برای کمک به دوست افسرده مطرح شده است
           نقاشی کشیدن برای کودکان فرآیندی طبیعی بوده که همراه با لذت انجام می ‎شود. این نقاشی ها به منظور بیان احساسات کودکان انجام می ‎شوند زیرا آن ها قادر به بیان احساسات مختلف خود از طریق صحبت کردن نیستند. آن ها ترس ها، شادی ها، رویا ها، امید ها و کابوس های خود را با نقاشی کشیدن بیان می ‎کنند و همچنین دیدگاه خود نسبت به جهان پیرامون شان را به این طریق به شما نشان می ‎دهند.
           بخشی از مغز کورتیزول را کنترل می کند و باعث احساس سرحالی می شود. در صورت عدم وجود کورتیزول، احساس خواب آلودگی در افراد ایجاد می شود. کافئین موجود در قهوه نیز دقیقا همین عملکرد را در بدن دارد. این مقاله ۲۵ مزیت جالب نوشیدن قهوه در ابتدای صبح را بر اساس جدیدترین پژوهشهای متخصصین بیان می کند.