هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » معرفی کتاب » پارچه فروش عاشق »
۱۳۹۹ شنبه ۲۲ آذر

«پارچه فروش عاشق» مجموعه یادداشت های ادبی محمد صالح علا با موضوعات گوناگون است.

ملال های شرقی، ملال های غربی، در فغان از این ملال بی زوال، گل های دنباله دار، چشم راست، وجدان، خیال می کردم «راسکولنیکف» ام، پارچه فروش عاشق و....

هنرستان رشته کامپیوتر معرفی کتاب

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (پارچه فروش عاشق) با شما هستیم.

بخشی از یادداشت «پارچه فروش عاشق» را می خوانید:

چلانده داستان این است: عسگر تاجر پولدار و روشنفکری است که به عکس رسم روزگار می خواهد خود او همسرش را انتخاب کند. در این راه با مشکلات پیش بینی نشده ای روبه رو می شود. پس دوستش سلیمان به او سفارش می کند که چهره اش را تغییر دهد و خود را به شکل پارچه فروشی دوره گرد درآورد، و با این شیوه و شکل در کوچه و بازار بچرخد تا یک روز همسر دلخواهش پیدا شود، که این اقدام شخصیّت اصلی نمایش در آن دوران، متهوّرانه است و به روی صحنه بردن آن نمایش کاری جسورانه بوده است.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

شاید نخستین بار به سال ۱۹۱۲ ترسایی اوزیر حاجی بیف موسیقی دان روشناس آذری، از «آرشین مال الان» اپرای کوچکی در دو پرده درست می کند، و در سال ۱۹۱۳ در تئاتر تقی یف اجرا می کند که صدمین سالگرد اجرای این اپرا توسط یونسکو جشن گرفته شد. از «آرشین مال الان» پنج نسخه سینمایی ساخته می شود که نسخه سوم آن به عرفان استالین در بحبوحه جنگ دوم جهانی فیلمبرداری شده و در آن نسخه سید بهبودوف نقش عسگر را ایفا کرده است. در تهران هم یک بار توسط گروه هنرمندان هوانس تومامیان اجرا می شود، اول در مدرسه محله حسن آباد، بعد در کاخ گلستان و سرانجام در گراندهتل.

منبع: طاقچه

           شش راه ساده برای قبولی در کنکور کارشناسی و یا حتی کنکور کارشناسی ارشد ، یک نسخه ی کوتاه اما معجزه گر است برای کسانی که می خواهند در کنکور امسال گوی موفقیت را از رقیبانشان بربایند.
           باهوش تر شدن در رسیدن به آرزوها و موفقیت هایتان بسیار موثر است. برای باهوش تر شدن خودتان فقط روزانه یک ساعت وقت گذاشته و چند تکنیک ساده را انجام دهید.
           گاهی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می شویم یا بهتر بگوییم متوجه می شویم که یکی از دوستانمان دچار افسردگی شده است و برای ادامه زندگی به مشکل برخورده است در چنین شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده مان چیست؟ چطور می توانیم به او کمک کنیم تا دوباره به میل زندگی و زندگی کردن باز گردد ؟ در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی موثر برای کمک به دوست افسرده مطرح شده است
           نقاشی کشیدن برای کودکان فرآیندی طبیعی بوده که همراه با لذت انجام می ‎شود. این نقاشی ها به منظور بیان احساسات کودکان انجام می ‎شوند زیرا آن ها قادر به بیان احساسات مختلف خود از طریق صحبت کردن نیستند. آن ها ترس ها، شادی ها، رویا ها، امید ها و کابوس های خود را با نقاشی کشیدن بیان می ‎کنند و همچنین دیدگاه خود نسبت به جهان پیرامون شان را به این طریق به شما نشان می ‎دهند.
           بخشی از مغز کورتیزول را کنترل می کند و باعث احساس سرحالی می شود. در صورت عدم وجود کورتیزول، احساس خواب آلودگی در افراد ایجاد می شود. کافئین موجود در قهوه نیز دقیقا همین عملکرد را در بدن دارد. این مقاله ۲۵ مزیت جالب نوشیدن قهوه در ابتدای صبح را بر اساس جدیدترین پژوهشهای متخصصین بیان می کند.