هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۸ جمعه ۲۴ خرداد

مهندسان کامپیوتر در بخش نرم افزار به تولید، راه اندازی ونگهداری کاربردهای نرم افزاری با کمک فناوری ها و مهارت های علوم کامپیوتر می پردازند. قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر برخی زمینه های کاری و تحقیقاتی دانش آموختگان این رشته به شرح زیر است:

  • تولید سیستم های نرم افزاری برای حیطه های مختلف صنعتی، تجاری و علمی
  • مدیریت پروژه های تولید سیستم های نرم افزاری
  • طراحی و بهینه سازی پایگاه های داده
  • ایجاد سازوکارهای امنیتی در سیستم ها
  • طراحی و پیاده سازی پروتکل های شبکه های کامپیوتری منظور برقراری ارتباط سریع، مطمئن و امن
  • مهندسی اینترنت، طراحی و پیاده سازی موتورهای جستجو در وب و نرم افزارهای مبتنی بر وب
  • طراحی و پیاده سازی سیستم های عامل، و سیستم های توامان سخت افزار و نرم افزار

رشته کامپیوتر حسابداری معماری انیمیشن (پویا نمایی) گرافیک

دانشجویان در دوره کارشناسی 141 واحد درسی را می گذرانند. واحدهای درسی در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش های نرم افزار و سخت افزار الاخصوص در دوره کارشناسی بسیار شبیه هم بوده تا جایی که اختلاف این دو گرایش تنها در حدود 20 واحد درسی است. از دروس تخصصی گرایش نرم افزار می توان به مهندسی نرم افزار، پایگاه داده، مهندسی اینترنت، هوش مصنوعی، نظریه زبان ها و ... اشاره کرد.

منبع: کانون قلم چی

           لسوزی برای خود خالص ترین شکل عشق ورزیدن به خود است. بیایید با خود روراست باشید! آیا هر روز این کار را انجام می دهید؟ متأسفانه بیشتر مردم، دلسوزی برای خود را کاری عجیب وغریب می دانند. همه ما در زندگی خود با لحظاتی دلسردکننده مواجه شده یا گاهی اوقات نادیده گرفته شده ایم. زمانی که این اتفاق می افتد، بیشتر مردم، به جای اینکه برای بهبود حال روحی خود وقت و انرژی بیشتری بگذارند، در هم خرد می شوند.
           یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد.
           هیچ کس از آینده خبر ندارد. نگرانی و ترس از آینده هم باعث نمی شود اوضاع به خوبی و خوشی سپری شود. باید قدم بردارید و پیش بروید تا ببینید چه می شود. کافی است تلاشتان را بکنید. در این مسیر از راهکارهای سودمند بهره بگیرید و، مهم تر از همه، باور داشته باشید که از عهده کار برمی آیید.
           در برخورد با بسیاری از اطرافیان تان یا هنگام گشت وگذار در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی، شاید گاهی احساس کنید که همه اعتماد به نفس دارند به غیراز شما. اما این احساس درست نیست. حتی موفق ترین افراد هم ممکن است گاهی با کمبود اعتماد به نفس دست و پنجه نرم کنند. در چنین مواردی، وجه تمایز افراد موفق آن است که آنها با مشکلات مربوط به اعتمادبه نفس آشنا هستند و در برخورد با چنین وضعیت هایی راهکارهای مناسبی را در پیش می گیرند.
           رشته علوم کامپیوتر برای مطالعه نحوه محاسبات به وجود آمد و یک راه ارتباطی موثر بین دانش کامپیوتر و ریاضی است؛ مهمترین هدف این رشته، دستیابی به بهترین روش، برای حل یک مسئله در کمترین زمان و با بالاترین دقت است.