هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۸ جمعه ۲۴ خرداد

مهندسان کامپیوتر در بخش نرم افزار به تولید، راه اندازی ونگهداری کاربردهای نرم افزاری با کمک فناوری ها و مهارت های علوم کامپیوتر می پردازند. قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر برخی زمینه های کاری و تحقیقاتی دانش آموختگان این رشته به شرح زیر است:

  • تولید سیستم های نرم افزاری برای حیطه های مختلف صنعتی، تجاری و علمی
  • مدیریت پروژه های تولید سیستم های نرم افزاری
  • طراحی و بهینه سازی پایگاه های داده
  • ایجاد سازوکارهای امنیتی در سیستم ها
  • طراحی و پیاده سازی پروتکل های شبکه های کامپیوتری منظور برقراری ارتباط سریع، مطمئن و امن
  • مهندسی اینترنت، طراحی و پیاده سازی موتورهای جستجو در وب و نرم افزارهای مبتنی بر وب
  • طراحی و پیاده سازی سیستم های عامل، و سیستم های توامان سخت افزار و نرم افزار

رشته کامپیوتر حسابداری معماری انیمیشن (پویا نمایی) گرافیک

دانشجویان در دوره کارشناسی 141 واحد درسی را می گذرانند. واحدهای درسی در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش های نرم افزار و سخت افزار الاخصوص در دوره کارشناسی بسیار شبیه هم بوده تا جایی که اختلاف این دو گرایش تنها در حدود 20 واحد درسی است. از دروس تخصصی گرایش نرم افزار می توان به مهندسی نرم افزار، پایگاه داده، مهندسی اینترنت، هوش مصنوعی، نظریه زبان ها و ... اشاره کرد.

منبع: کانون قلم چی

           شش راه ساده برای قبولی در کنکور کارشناسی و یا حتی کنکور کارشناسی ارشد ، یک نسخه ی کوتاه اما معجزه گر است برای کسانی که می خواهند در کنکور امسال گوی موفقیت را از رقیبانشان بربایند.
           باهوش تر شدن در رسیدن به آرزوها و موفقیت هایتان بسیار موثر است. برای باهوش تر شدن خودتان فقط روزانه یک ساعت وقت گذاشته و چند تکنیک ساده را انجام دهید.
           گاهی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می شویم یا بهتر بگوییم متوجه می شویم که یکی از دوستانمان دچار افسردگی شده است و برای ادامه زندگی به مشکل برخورده است در چنین شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده مان چیست؟ چطور می توانیم به او کمک کنیم تا دوباره به میل زندگی و زندگی کردن باز گردد ؟ در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی موثر برای کمک به دوست افسرده مطرح شده است
           نقاشی کشیدن برای کودکان فرآیندی طبیعی بوده که همراه با لذت انجام می ‎شود. این نقاشی ها به منظور بیان احساسات کودکان انجام می ‎شوند زیرا آن ها قادر به بیان احساسات مختلف خود از طریق صحبت کردن نیستند. آن ها ترس ها، شادی ها، رویا ها، امید ها و کابوس های خود را با نقاشی کشیدن بیان می ‎کنند و همچنین دیدگاه خود نسبت به جهان پیرامون شان را به این طریق به شما نشان می ‎دهند.
           بخشی از مغز کورتیزول را کنترل می کند و باعث احساس سرحالی می شود. در صورت عدم وجود کورتیزول، احساس خواب آلودگی در افراد ایجاد می شود. کافئین موجود در قهوه نیز دقیقا همین عملکرد را در بدن دارد. این مقاله ۲۵ مزیت جالب نوشیدن قهوه در ابتدای صبح را بر اساس جدیدترین پژوهشهای متخصصین بیان می کند.