هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن

مودب و فهیم بودن یک مهارت اجتماعی مهم است که می تواند به شما کمک کند تا دوستان جدید پیدا کنید، در حرفه ی خود موفق شوید و محترم شمرده شوید. شما همین حالا هم ممکن است بسیار باادب باشید، اما همیشه می توان بهتر بود. برای آنکه در یک جمع فهیم به نظر برسید، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید، همین که با لبخند سلام و احوال پرسی کنید، خوب حرف بزنید و به آداب اجتماعی احترام بگذارید، می تواند نشان دهد که انسان فهمیده ای هستید. ما در این مطلب، چند قانون و تکنیک به شما آموزش می دهیم که با تمرین می توانند، به عادات خوب رفتاری در شما تبدیل شوند.

رشته کامپیوتر حسابداری معماری انیمیشن (پویا نمایی) گرافیک

چگونه در جمع فهمیده به نظر برسیم؟
1. لبخند بزنید

در اولین ملاقات یا خوش آمدگویی با کسی، به آن ها لبخند گرمی بزنید. لبخند زدن نشانگر این است که شما روحیه ی خوبی دارید و از دیدن آن ها خوشحال هستید. این کار کمک می کند تا یک فضای دوستانه ایجاد کنید چرا که لبخند عملی است که احساس بسیار خوبی در دیدار اول ایجاد می کند.

قابل توجه اولیای هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با مقاله 10 تکنیک معاشرت در جمع، برای آنکه فهیم به نظر برسید با شما هستیم.

2. سلام کنید
به جای آنکه فقط با کسانی که می شناسید سلام و احوال پرسی کنید و سایرین را نادیده بگیرید، به همه به گرمی سلام دهید. نیازی نیست منتظر بمانید تا آن ها به سراغ شما بیایند و متکبر به نظر برسید. برای شروع جلو بروید، دست بدهید، خود را معرفی کنید و بگویید که از دیدار آن ها خوشحالید.

3. صمیمانه دست بدهید
هنگام ملاقات با کسی، دست خود را به سمت آن ها بلند کنید و صمیمانه بفشارید. مراقب باشید که اگر فشار زیادی وارد کنید، می تواند بی احترامی تلقی شود، چرا که نشانه زبان بدن تسلط است. اگر با آن ها صمیمی هستید، خوب است به جای این کار آن ها را در آغوش بگیرید. توجه داشته باشید که معنای دست دادن و در آغوش کشیدن، بسته به فرهنگ متفاوت است.

4. ارتباط چشمی برقرار کنید
هنگامی که با کسی مکالمه دارید، تقریبا بیشتر اوقات مستقیما به چشمان او نگاه کنید. حفظ ارتباط چشمی به آن ها نشان می دهد که توجه می کنید. با این حال، خیره شدن می تواند تاثیر کاملا برعکسی داشته باشد و بی ادبی به نظر برسد. هر چند وقت یک بار، ارتباط چشمانتان را قطع کنید تا از خیره شدن خودداری کنید.

5. از کلمات هوشمندانه استفاده کنید
وقتی از کسی درخواستی دارید، همیشه از کلماتی مثل «لطفا» استفاده کنید، یا اگر کسی کاری را برای شما انجام داده، از آن ها «تشکر» کنید. به دیگران بفهمانید که از همکاری و لطف آن ها متشکر هستید.
همچنین از غیبت کردن درمورد دیگران پرهیز کنید، اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد. یک فرد مودب و فهیم، در مورد دیگران صحبت نمی کند، اهمیتی ندارد اطلاعات درستی ارائه می دهید یا خیر. اگر دیگران در اطراف شما درحال شایعه پراکنی هستند، موضوع را تغییر دهید یا آنجا را ترک کنید.

6. وقت شناس باشید
به زمان دیگران احترام بگذارید، اگر با کسی قرار ملاقات دارید یا به یک میهمانی دعوت شده اید، سعی کنید حداقل 5 دقیقه زودتر برسید، زیرا دیر رسیدن می تواند بسیار توهین آمیز قلمداد شود. از آنجا که ترافیک قابل پیش بینی نیست، بهتر است همواره زودتر از خانه حرکت کنید.

7. لباس مناسب بپوشید
هنگام دعوت به یک میهمانی، لباسی بپوشید که مناسب آن موقعیت باشد. قطعا نمی توانید لباسی را که در یک جمع دوستانه تن می کنید، در یک جمع رسمی با همکارانتان بپوشید. مهم تر از همه، تمیزی و آراستگی شماست. لباس خود را اتو و تمیز کنید و عطر بزنید. این ظاهر شماست که در نگاه اول، بر دیگران تاثیر می گذارد.

8. موبایل را فراموش کنید
اگر در حال مکالمه با کسی هستید، تلفن خود را کنار بگذارید. حتی اگر گوشی شما زنگ می خورد، تا جای ممکن آن را نادیده بگیرید، در غیر این صورت عذرخواهی کنید و پاسخ دهید. همچنین، حتی اگر در حال مکالمه با دیگران نیستید، هم بهتر است تلفن خود را کنار بگذارید. چرخیدن در اینستاگرام، هنگامی که سر میز شام هستید، یا در یک گفتگوی جمعی شرکت می کنید، نشانه ی بی احترامی و بی علاقگی شماست.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

9. آگاه باشید
این نکته ای نیست که یک شبه بتوانید در آن استاد شوید؛ بنابراین بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید و در مورد موضوعات مختلف مطالعه و کسب اطلاعات کنید. این کار نه تنها در جمع ها شما را برجسته می کند، بلکه در زندگی نیز به کارتان می آید. حتی کمترین اطلاعات هم می تواند به کارتان بیاید. این قدم بسیار مهمی است که می تواند در کل شخصیت و فهم شما اثر بگذارد.

10. مسئولیت پذیر باشید
یک فرد فهیم، قطعا مسئولیت نیاز ها و کار های خود را می پذیرد. حتی اگر به جایی دعوت شده اید، خوب است دست به کار شوید و به میزبان کمک کنید. لطف دیگران را در نظر بگیرید و قدردان آن ها باشید. کار هایی که دیگران در حق شما می کنند وظیفه ی آن ها نیست.

سخن پایانی
تکنیک هایی که به آن ها اشاره شد، نکاتی هستند که فهم و شخصیت شما را به بهترین شکل به نمایش می گذارند. برای آنکه در یک جمع، فهیم به نظر برسید، لازم است ادب و نزاکت را رعایت کنید، از دنیای روز مطلع باشید و رفتار بیرون و درونتان در یک سو و جهت باشد. این نکات را تمرین کنید تا به مرور به جزئی از شخصیت ناخودآگاه شما تبدیل شوند. امیدواریم پس از این، در روابط خود موفق تر باشید و همچون یک ستاره بدرخشید. راز جذابیت اصالت، احترام و مهربانی است.

منبع: مجله اینترنتی ستاره

           شش راه ساده برای قبولی در کنکور کارشناسی و یا حتی کنکور کارشناسی ارشد ، یک نسخه ی کوتاه اما معجزه گر است برای کسانی که می خواهند در کنکور امسال گوی موفقیت را از رقیبانشان بربایند.
           باهوش تر شدن در رسیدن به آرزوها و موفقیت هایتان بسیار موثر است. برای باهوش تر شدن خودتان فقط روزانه یک ساعت وقت گذاشته و چند تکنیک ساده را انجام دهید.
           گاهی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می شویم یا بهتر بگوییم متوجه می شویم که یکی از دوستانمان دچار افسردگی شده است و برای ادامه زندگی به مشکل برخورده است در چنین شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده مان چیست؟ چطور می توانیم به او کمک کنیم تا دوباره به میل زندگی و زندگی کردن باز گردد ؟ در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی موثر برای کمک به دوست افسرده مطرح شده است
           نقاشی کشیدن برای کودکان فرآیندی طبیعی بوده که همراه با لذت انجام می ‎شود. این نقاشی ها به منظور بیان احساسات کودکان انجام می ‎شوند زیرا آن ها قادر به بیان احساسات مختلف خود از طریق صحبت کردن نیستند. آن ها ترس ها، شادی ها، رویا ها، امید ها و کابوس های خود را با نقاشی کشیدن بیان می ‎کنند و همچنین دیدگاه خود نسبت به جهان پیرامون شان را به این طریق به شما نشان می ‎دهند.
           بخشی از مغز کورتیزول را کنترل می کند و باعث احساس سرحالی می شود. در صورت عدم وجود کورتیزول، احساس خواب آلودگی در افراد ایجاد می شود. کافئین موجود در قهوه نیز دقیقا همین عملکرد را در بدن دارد. این مقاله ۲۵ مزیت جالب نوشیدن قهوه در ابتدای صبح را بر اساس جدیدترین پژوهشهای متخصصین بیان می کند.