هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن

مودب و فهیم بودن یک مهارت اجتماعی مهم است که می تواند به شما کمک کند تا دوستان جدید پیدا کنید، در حرفه ی خود موفق شوید و محترم شمرده شوید. شما همین حالا هم ممکن است بسیار باادب باشید، اما همیشه می توان بهتر بود. برای آنکه در یک جمع فهیم به نظر برسید، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید، همین که با لبخند سلام و احوال پرسی کنید، خوب حرف بزنید و به آداب اجتماعی احترام بگذارید، می تواند نشان دهد که انسان فهمیده ای هستید. ما در این مطلب، چند قانون و تکنیک به شما آموزش می دهیم که با تمرین می توانند، به عادات خوب رفتاری در شما تبدیل شوند.

رشته کامپیوتر حسابداری معماری انیمیشن (پویا نمایی) گرافیک

چگونه در جمع فهمیده به نظر برسیم؟
1. لبخند بزنید

در اولین ملاقات یا خوش آمدگویی با کسی، به آن ها لبخند گرمی بزنید. لبخند زدن نشانگر این است که شما روحیه ی خوبی دارید و از دیدن آن ها خوشحال هستید. این کار کمک می کند تا یک فضای دوستانه ایجاد کنید چرا که لبخند عملی است که احساس بسیار خوبی در دیدار اول ایجاد می کند.

قابل توجه اولیای هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با مقاله 10 تکنیک معاشرت در جمع، برای آنکه فهیم به نظر برسید با شما هستیم.

2. سلام کنید
به جای آنکه فقط با کسانی که می شناسید سلام و احوال پرسی کنید و سایرین را نادیده بگیرید، به همه به گرمی سلام دهید. نیازی نیست منتظر بمانید تا آن ها به سراغ شما بیایند و متکبر به نظر برسید. برای شروع جلو بروید، دست بدهید، خود را معرفی کنید و بگویید که از دیدار آن ها خوشحالید.

3. صمیمانه دست بدهید
هنگام ملاقات با کسی، دست خود را به سمت آن ها بلند کنید و صمیمانه بفشارید. مراقب باشید که اگر فشار زیادی وارد کنید، می تواند بی احترامی تلقی شود، چرا که نشانه زبان بدن تسلط است. اگر با آن ها صمیمی هستید، خوب است به جای این کار آن ها را در آغوش بگیرید. توجه داشته باشید که معنای دست دادن و در آغوش کشیدن، بسته به فرهنگ متفاوت است.

4. ارتباط چشمی برقرار کنید
هنگامی که با کسی مکالمه دارید، تقریبا بیشتر اوقات مستقیما به چشمان او نگاه کنید. حفظ ارتباط چشمی به آن ها نشان می دهد که توجه می کنید. با این حال، خیره شدن می تواند تاثیر کاملا برعکسی داشته باشد و بی ادبی به نظر برسد. هر چند وقت یک بار، ارتباط چشمانتان را قطع کنید تا از خیره شدن خودداری کنید.

5. از کلمات هوشمندانه استفاده کنید
وقتی از کسی درخواستی دارید، همیشه از کلماتی مثل «لطفا» استفاده کنید، یا اگر کسی کاری را برای شما انجام داده، از آن ها «تشکر» کنید. به دیگران بفهمانید که از همکاری و لطف آن ها متشکر هستید.
همچنین از غیبت کردن درمورد دیگران پرهیز کنید، اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد. یک فرد مودب و فهیم، در مورد دیگران صحبت نمی کند، اهمیتی ندارد اطلاعات درستی ارائه می دهید یا خیر. اگر دیگران در اطراف شما درحال شایعه پراکنی هستند، موضوع را تغییر دهید یا آنجا را ترک کنید.

6. وقت شناس باشید
به زمان دیگران احترام بگذارید، اگر با کسی قرار ملاقات دارید یا به یک میهمانی دعوت شده اید، سعی کنید حداقل 5 دقیقه زودتر برسید، زیرا دیر رسیدن می تواند بسیار توهین آمیز قلمداد شود. از آنجا که ترافیک قابل پیش بینی نیست، بهتر است همواره زودتر از خانه حرکت کنید.

7. لباس مناسب بپوشید
هنگام دعوت به یک میهمانی، لباسی بپوشید که مناسب آن موقعیت باشد. قطعا نمی توانید لباسی را که در یک جمع دوستانه تن می کنید، در یک جمع رسمی با همکارانتان بپوشید. مهم تر از همه، تمیزی و آراستگی شماست. لباس خود را اتو و تمیز کنید و عطر بزنید. این ظاهر شماست که در نگاه اول، بر دیگران تاثیر می گذارد.

8. موبایل را فراموش کنید
اگر در حال مکالمه با کسی هستید، تلفن خود را کنار بگذارید. حتی اگر گوشی شما زنگ می خورد، تا جای ممکن آن را نادیده بگیرید، در غیر این صورت عذرخواهی کنید و پاسخ دهید. همچنین، حتی اگر در حال مکالمه با دیگران نیستید، هم بهتر است تلفن خود را کنار بگذارید. چرخیدن در اینستاگرام، هنگامی که سر میز شام هستید، یا در یک گفتگوی جمعی شرکت می کنید، نشانه ی بی احترامی و بی علاقگی شماست.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

9. آگاه باشید
این نکته ای نیست که یک شبه بتوانید در آن استاد شوید؛ بنابراین بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید و در مورد موضوعات مختلف مطالعه و کسب اطلاعات کنید. این کار نه تنها در جمع ها شما را برجسته می کند، بلکه در زندگی نیز به کارتان می آید. حتی کمترین اطلاعات هم می تواند به کارتان بیاید. این قدم بسیار مهمی است که می تواند در کل شخصیت و فهم شما اثر بگذارد.

10. مسئولیت پذیر باشید
یک فرد فهیم، قطعا مسئولیت نیاز ها و کار های خود را می پذیرد. حتی اگر به جایی دعوت شده اید، خوب است دست به کار شوید و به میزبان کمک کنید. لطف دیگران را در نظر بگیرید و قدردان آن ها باشید. کار هایی که دیگران در حق شما می کنند وظیفه ی آن ها نیست.

سخن پایانی
تکنیک هایی که به آن ها اشاره شد، نکاتی هستند که فهم و شخصیت شما را به بهترین شکل به نمایش می گذارند. برای آنکه در یک جمع، فهیم به نظر برسید، لازم است ادب و نزاکت را رعایت کنید، از دنیای روز مطلع باشید و رفتار بیرون و درونتان در یک سو و جهت باشد. این نکات را تمرین کنید تا به مرور به جزئی از شخصیت ناخودآگاه شما تبدیل شوند. امیدواریم پس از این، در روابط خود موفق تر باشید و همچون یک ستاره بدرخشید. راز جذابیت اصالت، احترام و مهربانی است.

منبع: مجله اینترنتی ستاره

           فکر می کنید در یک روز عادی چند بار تصمیم می گیرید؟ ده بار؟ شاید هم صد بار؟ به باور روان شناس ها تعداد این تصمیم ها خیلی بیشتر از چیزی است که فکر می کنیم، چیزی حدود هزار بار! اما چقدر در تصمیم گیری مهارت داریم؟ چه چیزهایی می توانند بر تصمیم ما تأثیر منفی بگذارند؟
           لسوزی برای خود خالص ترین شکل عشق ورزیدن به خود است. بیایید با خود روراست باشید! آیا هر روز این کار را انجام می دهید؟ متأسفانه بیشتر مردم، دلسوزی برای خود را کاری عجیب وغریب می دانند. همه ما در زندگی خود با لحظاتی دلسردکننده مواجه شده یا گاهی اوقات نادیده گرفته شده ایم. زمانی که این اتفاق می افتد، بیشتر مردم، به جای اینکه برای بهبود حال روحی خود وقت و انرژی بیشتری بگذارند، در هم خرد می شوند.
           یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد.
           هیچ کس از آینده خبر ندارد. نگرانی و ترس از آینده هم باعث نمی شود اوضاع به خوبی و خوشی سپری شود. باید قدم بردارید و پیش بروید تا ببینید چه می شود. کافی است تلاشتان را بکنید. در این مسیر از راهکارهای سودمند بهره بگیرید و، مهم تر از همه، باور داشته باشید که از عهده کار برمی آیید.
           در برخورد با بسیاری از اطرافیان تان یا هنگام گشت وگذار در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی، شاید گاهی احساس کنید که همه اعتماد به نفس دارند به غیراز شما. اما این احساس درست نیست. حتی موفق ترین افراد هم ممکن است گاهی با کمبود اعتماد به نفس دست و پنجه نرم کنند. در چنین مواردی، وجه تمایز افراد موفق آن است که آنها با مشکلات مربوط به اعتمادبه نفس آشنا هستند و در برخورد با چنین وضعیت هایی راهکارهای مناسبی را در پیش می گیرند.