هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۵ دوشنبه ۲۰ ارديبهشت

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ۹۳ هزار دانش‌آموز پایه نهم داریم که سال آینده به پایه دهم می‌روند، گفت: ثبت نام دانش‌آموزان ورودی به پایه دهم در مدارس دولتی و هیئت امنایی از ۲۵ تیرماه آغاز می‌شود.

به گزارش معلم ایرانی و به نقل از فارس اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به زمان ثبت نام دانش‌آموزان پایه دهم برای سال تحصیلی آینده، اظهار داشت: ۷۰ هزار نسخه دفترچه به تفکیک منطقه در حال چاپ است و روز سه شنبه صبح در مدارس بین دانش‌آموزان توزیع خواهد شد و آشنایی با موضوع هدایت تحصیلی، زمان و ضوابط ثبت نام در پایه دهم ذکر شده است.

وی با بیان اینکه یک اطلاع رسانی دقیق و گسترده در خصوص هدایت تحصیلی و دانش‌آموزان پایه دهم انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: حدود ۹۳ هزار دانش‌آموز پایه نهم داریم که پیش بینی می‌کنیم همین تعداد سال آینده وارد پایه دهم شوند.

چهاربند در پاسخ به این پرسش که «برگ هدایت تحصیلی چه زمانی در اختیار دانش‌آموزان ورودی به پایه دهم گذاشته می‌شود؟»، تصریح کرد: اکنون بررسی‌های مشاور در حال انجام است و هم‌زمان و یا یک هفته پس از اعلام نتایج امتحانات که باید نمرات نوبت دوم در برگه هدایت تحصیلی اعمال شود، تلاش می‌کنیم این کار زودتر انجام شود.

وی افزود: ثبت نام دانش‌آموزان ورودی به پایه دهم پس از آن خواهد بود که توصیه نامه نامه هدایت تحصیلی به دانش‌آموز تحویل شود که در مدارس دولتی و هیئت امنایی از ۲۵ تیرماه ثبت نام آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در این توصیه نامه هدایت تحصیلی دقیقا مشخص می‌شود که چه دانش‌آموزی در چه رشته‌ای به کدام رشته محل خواهد رفت که شبیه دفترچه کنکور است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با تأکید بر اینکه دو ماه پیش از شروع فرایند ثبت نام در مدارس دولتی تمام تمهیدات را برای ثبت نام دانش‌آموزان در پایه دهم فراهم کرده‌ایم گفت: اکنون بسته کامل هدایت تحصیلی و ضوابط و مقررات آن آماده است و تصور نمی‌کنم در طول تاریخ نظام آموزش و پرورش یک اطلاع رسانی دقیق و فراگیری انجام شده باشد.

چهاربند تأکید کرد: سایت آموزش و پرورش تهران تمامی اطلاعات در خصوص مدارس دولتی، مدارس خاص و مدارس غیردولتی، ضوابط پذیرش، معیارها و مقررات مربوط به ورود به پایه دهم را در دسترس قرار داده است.

به گزارش فارس، راهنمای مربوط به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در تمامی مناطق ۱۹ گانه شهر تهران به همراه ضوابط و مقررات در «راهنمای هدایت تحصیلی» به صورت کامل و جامع توضیح داده شده است.

منبع: http://moallemirani.com/?p=304

           شش راه ساده برای قبولی در کنکور کارشناسی و یا حتی کنکور کارشناسی ارشد ، یک نسخه ی کوتاه اما معجزه گر است برای کسانی که می خواهند در کنکور امسال گوی موفقیت را از رقیبانشان بربایند.
           باهوش تر شدن در رسیدن به آرزوها و موفقیت هایتان بسیار موثر است. برای باهوش تر شدن خودتان فقط روزانه یک ساعت وقت گذاشته و چند تکنیک ساده را انجام دهید.
           گاهی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می شویم یا بهتر بگوییم متوجه می شویم که یکی از دوستانمان دچار افسردگی شده است و برای ادامه زندگی به مشکل برخورده است در چنین شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده مان چیست؟ چطور می توانیم به او کمک کنیم تا دوباره به میل زندگی و زندگی کردن باز گردد ؟ در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی موثر برای کمک به دوست افسرده مطرح شده است
           نقاشی کشیدن برای کودکان فرآیندی طبیعی بوده که همراه با لذت انجام می ‎شود. این نقاشی ها به منظور بیان احساسات کودکان انجام می ‎شوند زیرا آن ها قادر به بیان احساسات مختلف خود از طریق صحبت کردن نیستند. آن ها ترس ها، شادی ها، رویا ها، امید ها و کابوس های خود را با نقاشی کشیدن بیان می ‎کنند و همچنین دیدگاه خود نسبت به جهان پیرامون شان را به این طریق به شما نشان می ‎دهند.
           بخشی از مغز کورتیزول را کنترل می کند و باعث احساس سرحالی می شود. در صورت عدم وجود کورتیزول، احساس خواب آلودگی در افراد ایجاد می شود. کافئین موجود در قهوه نیز دقیقا همین عملکرد را در بدن دارد. این مقاله ۲۵ مزیت جالب نوشیدن قهوه در ابتدای صبح را بر اساس جدیدترین پژوهشهای متخصصین بیان می کند.