هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۵ دوشنبه ۲۰ ارديبهشت

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ۹۳ هزار دانش‌آموز پایه نهم داریم که سال آینده به پایه دهم می‌روند، گفت: ثبت نام دانش‌آموزان ورودی به پایه دهم در مدارس دولتی و هیئت امنایی از ۲۵ تیرماه آغاز می‌شود.

به گزارش معلم ایرانی و به نقل از فارس اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به زمان ثبت نام دانش‌آموزان پایه دهم برای سال تحصیلی آینده، اظهار داشت: ۷۰ هزار نسخه دفترچه به تفکیک منطقه در حال چاپ است و روز سه شنبه صبح در مدارس بین دانش‌آموزان توزیع خواهد شد و آشنایی با موضوع هدایت تحصیلی، زمان و ضوابط ثبت نام در پایه دهم ذکر شده است.

وی با بیان اینکه یک اطلاع رسانی دقیق و گسترده در خصوص هدایت تحصیلی و دانش‌آموزان پایه دهم انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: حدود ۹۳ هزار دانش‌آموز پایه نهم داریم که پیش بینی می‌کنیم همین تعداد سال آینده وارد پایه دهم شوند.

چهاربند در پاسخ به این پرسش که «برگ هدایت تحصیلی چه زمانی در اختیار دانش‌آموزان ورودی به پایه دهم گذاشته می‌شود؟»، تصریح کرد: اکنون بررسی‌های مشاور در حال انجام است و هم‌زمان و یا یک هفته پس از اعلام نتایج امتحانات که باید نمرات نوبت دوم در برگه هدایت تحصیلی اعمال شود، تلاش می‌کنیم این کار زودتر انجام شود.

وی افزود: ثبت نام دانش‌آموزان ورودی به پایه دهم پس از آن خواهد بود که توصیه نامه نامه هدایت تحصیلی به دانش‌آموز تحویل شود که در مدارس دولتی و هیئت امنایی از ۲۵ تیرماه ثبت نام آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در این توصیه نامه هدایت تحصیلی دقیقا مشخص می‌شود که چه دانش‌آموزی در چه رشته‌ای به کدام رشته محل خواهد رفت که شبیه دفترچه کنکور است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با تأکید بر اینکه دو ماه پیش از شروع فرایند ثبت نام در مدارس دولتی تمام تمهیدات را برای ثبت نام دانش‌آموزان در پایه دهم فراهم کرده‌ایم گفت: اکنون بسته کامل هدایت تحصیلی و ضوابط و مقررات آن آماده است و تصور نمی‌کنم در طول تاریخ نظام آموزش و پرورش یک اطلاع رسانی دقیق و فراگیری انجام شده باشد.

چهاربند تأکید کرد: سایت آموزش و پرورش تهران تمامی اطلاعات در خصوص مدارس دولتی، مدارس خاص و مدارس غیردولتی، ضوابط پذیرش، معیارها و مقررات مربوط به ورود به پایه دهم را در دسترس قرار داده است.

به گزارش فارس، راهنمای مربوط به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در تمامی مناطق ۱۹ گانه شهر تهران به همراه ضوابط و مقررات در «راهنمای هدایت تحصیلی» به صورت کامل و جامع توضیح داده شده است.

منبع: http://moallemirani.com/?p=304

           همه ما به دنبال زندگی شادتر هستیم. وقتی شاد هستیم، دنیا بر وقف مرادمان می ­شود و همه اتفاق­های خوب برایمان رخ می ­دهد. در حقیقت احساس خوشحالی باعث می­ شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید.
           زندگی بالا و پایین دارد. فرقی نمی کند که مادری آرزومند باشید که چشم به آینده فرزندانش دارد، کارمندی سخت کوش در انتظار ترفیع رتبه یا کسی که به تازگی عزیزی را از دست داده است؛ همه ما در گذر از دشواری ها نیازمند امید هستیم. برای رسیدن به امید باید از منطقی بودن بیش از اندازه دست بردارید. ما باید به راستی بپذیریم که رویدادها و فرصت های بهتری در پیش روی مان هستند. حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نمی رود، باید در پس ذهن مان باور داشته باشیم که داستان ما فراتر از این است
           اگر فکر می کنید بعضی آدم ها خلاق به دنیا می آیند و شما از چنین موهبتی بی بهره هستید، اشتباه می کنید. برخی آدم ها خلاق ترند، چون خلاقیت را در خود پرورش می دهند. درحقیقت، کارشناسان معتقدند خلاقیت از اساس مهارتی آموختنی است. پس مانند هر مهارت دیگر، باید با تمرین و کوشش خلاق بودن را یاد بگیرید. خواستن کافی نیست و برای خلاق بودن باید هرروز تلاش کنید و خودتان را به سوی افکار نو و ایده های روشن سوق دهید
           «چطور به اینجا رسیدم، چطور ممکن است چنین گندی زده باشم؟!» این مکالمات ذهنی، برای خیلی از ما پیش آمده است. همه‌ ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و تصمیم های غلطی گرفته ایم که گاهی پیامدهای پرهزینه ای داشته اند. خودبخشودگی یا بخشیدن خودمان، به این معنی است که بتوانیم خودمان را به خاطر این اشتباهات و تصمیم های غلط ببخشیم
           کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید. در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.