هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۵ دوشنبه ۲۰ ارديبهشت

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ۹۳ هزار دانش‌آموز پایه نهم داریم که سال آینده به پایه دهم می‌روند، گفت: ثبت نام دانش‌آموزان ورودی به پایه دهم در مدارس دولتی و هیئت امنایی از ۲۵ تیرماه آغاز می‌شود.

به گزارش معلم ایرانی و به نقل از فارس اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به زمان ثبت نام دانش‌آموزان پایه دهم برای سال تحصیلی آینده، اظهار داشت: ۷۰ هزار نسخه دفترچه به تفکیک منطقه در حال چاپ است و روز سه شنبه صبح در مدارس بین دانش‌آموزان توزیع خواهد شد و آشنایی با موضوع هدایت تحصیلی، زمان و ضوابط ثبت نام در پایه دهم ذکر شده است.

وی با بیان اینکه یک اطلاع رسانی دقیق و گسترده در خصوص هدایت تحصیلی و دانش‌آموزان پایه دهم انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: حدود ۹۳ هزار دانش‌آموز پایه نهم داریم که پیش بینی می‌کنیم همین تعداد سال آینده وارد پایه دهم شوند.

چهاربند در پاسخ به این پرسش که «برگ هدایت تحصیلی چه زمانی در اختیار دانش‌آموزان ورودی به پایه دهم گذاشته می‌شود؟»، تصریح کرد: اکنون بررسی‌های مشاور در حال انجام است و هم‌زمان و یا یک هفته پس از اعلام نتایج امتحانات که باید نمرات نوبت دوم در برگه هدایت تحصیلی اعمال شود، تلاش می‌کنیم این کار زودتر انجام شود.

وی افزود: ثبت نام دانش‌آموزان ورودی به پایه دهم پس از آن خواهد بود که توصیه نامه نامه هدایت تحصیلی به دانش‌آموز تحویل شود که در مدارس دولتی و هیئت امنایی از ۲۵ تیرماه ثبت نام آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در این توصیه نامه هدایت تحصیلی دقیقا مشخص می‌شود که چه دانش‌آموزی در چه رشته‌ای به کدام رشته محل خواهد رفت که شبیه دفترچه کنکور است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با تأکید بر اینکه دو ماه پیش از شروع فرایند ثبت نام در مدارس دولتی تمام تمهیدات را برای ثبت نام دانش‌آموزان در پایه دهم فراهم کرده‌ایم گفت: اکنون بسته کامل هدایت تحصیلی و ضوابط و مقررات آن آماده است و تصور نمی‌کنم در طول تاریخ نظام آموزش و پرورش یک اطلاع رسانی دقیق و فراگیری انجام شده باشد.

چهاربند تأکید کرد: سایت آموزش و پرورش تهران تمامی اطلاعات در خصوص مدارس دولتی، مدارس خاص و مدارس غیردولتی، ضوابط پذیرش، معیارها و مقررات مربوط به ورود به پایه دهم را در دسترس قرار داده است.

به گزارش فارس، راهنمای مربوط به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در تمامی مناطق ۱۹ گانه شهر تهران به همراه ضوابط و مقررات در «راهنمای هدایت تحصیلی» به صورت کامل و جامع توضیح داده شده است.

منبع: http://moallemirani.com/?p=304

           لسوزی برای خود خالص ترین شکل عشق ورزیدن به خود است. بیایید با خود روراست باشید! آیا هر روز این کار را انجام می دهید؟ متأسفانه بیشتر مردم، دلسوزی برای خود را کاری عجیب وغریب می دانند. همه ما در زندگی خود با لحظاتی دلسردکننده مواجه شده یا گاهی اوقات نادیده گرفته شده ایم. زمانی که این اتفاق می افتد، بیشتر مردم، به جای اینکه برای بهبود حال روحی خود وقت و انرژی بیشتری بگذارند، در هم خرد می شوند.
           یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد.
           هیچ کس از آینده خبر ندارد. نگرانی و ترس از آینده هم باعث نمی شود اوضاع به خوبی و خوشی سپری شود. باید قدم بردارید و پیش بروید تا ببینید چه می شود. کافی است تلاشتان را بکنید. در این مسیر از راهکارهای سودمند بهره بگیرید و، مهم تر از همه، باور داشته باشید که از عهده کار برمی آیید.
           در برخورد با بسیاری از اطرافیان تان یا هنگام گشت وگذار در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی، شاید گاهی احساس کنید که همه اعتماد به نفس دارند به غیراز شما. اما این احساس درست نیست. حتی موفق ترین افراد هم ممکن است گاهی با کمبود اعتماد به نفس دست و پنجه نرم کنند. در چنین مواردی، وجه تمایز افراد موفق آن است که آنها با مشکلات مربوط به اعتمادبه نفس آشنا هستند و در برخورد با چنین وضعیت هایی راهکارهای مناسبی را در پیش می گیرند.
           رشته علوم کامپیوتر برای مطالعه نحوه محاسبات به وجود آمد و یک راه ارتباطی موثر بین دانش کامپیوتر و ریاضی است؛ مهمترین هدف این رشته، دستیابی به بهترین روش، برای حل یک مسئله در کمترین زمان و با بالاترین دقت است.