هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۳۹۵ دوشنبه ۲۹ آذر

با یاد خداوند، خود را آرام سازید.
چند نفس عمیق بكشید و نفس خود را به آرامی خارج سازید.
وضعیت بدنی خود را در حالت آرامش عضلانی قرار دهید.
قبل از پاسخگویی، ابتدا یك بار سوالات را بخوانید.
مقدار زمان لازم را برای پاسخگویی به سوالات،برآورد كنید.
مطمئن شوید آزمون دو برگه ای نیست و یا اینكه پشت برگه سوالی نوشته نشده است.
زیر كلمات كلیدی امتحان مثل مقایسه كنید، با مثال بنویسید، نام ببرید، و ... خط بكشید.
نكاتی در حین امتحان
دستورالعمل امتحان را به طور كامل و با دقت بخوانید.
اول به سوالات آسان پاسخ دهید. زیرا پاسخ به این سوال ها ممكن است جواب های سوالات دیگر را به خاطر شما بیاورد.
اگر به سوال سختی برخورد كردید، سعی كنید آن را رها كرده و به سوال بعدی پاسخ دهید و در پایان به سوالات سخت برگردید.
سوال را دوباره بخوانید تا مطمئن شوید آن را به طور كامل فهمیده اید.
هرگز سوالات را با دستپاچگی پاسخ ندهید.
وقتی دانش آموزان دیگر ورقه خود را تحویل می دهند، نترسید، هیچ پاداشی برای اولین نفر بودن وجود ندارد.

           لسوزی برای خود خالص ترین شکل عشق ورزیدن به خود است. بیایید با خود روراست باشید! آیا هر روز این کار را انجام می دهید؟ متأسفانه بیشتر مردم، دلسوزی برای خود را کاری عجیب وغریب می دانند. همه ما در زندگی خود با لحظاتی دلسردکننده مواجه شده یا گاهی اوقات نادیده گرفته شده ایم. زمانی که این اتفاق می افتد، بیشتر مردم، به جای اینکه برای بهبود حال روحی خود وقت و انرژی بیشتری بگذارند، در هم خرد می شوند.
           یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد.
           هیچ کس از آینده خبر ندارد. نگرانی و ترس از آینده هم باعث نمی شود اوضاع به خوبی و خوشی سپری شود. باید قدم بردارید و پیش بروید تا ببینید چه می شود. کافی است تلاشتان را بکنید. در این مسیر از راهکارهای سودمند بهره بگیرید و، مهم تر از همه، باور داشته باشید که از عهده کار برمی آیید.
           در برخورد با بسیاری از اطرافیان تان یا هنگام گشت وگذار در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی، شاید گاهی احساس کنید که همه اعتماد به نفس دارند به غیراز شما. اما این احساس درست نیست. حتی موفق ترین افراد هم ممکن است گاهی با کمبود اعتماد به نفس دست و پنجه نرم کنند. در چنین مواردی، وجه تمایز افراد موفق آن است که آنها با مشکلات مربوط به اعتمادبه نفس آشنا هستند و در برخورد با چنین وضعیت هایی راهکارهای مناسبی را در پیش می گیرند.
           رشته علوم کامپیوتر برای مطالعه نحوه محاسبات به وجود آمد و یک راه ارتباطی موثر بین دانش کامپیوتر و ریاضی است؛ مهمترین هدف این رشته، دستیابی به بهترین روش، برای حل یک مسئله در کمترین زمان و با بالاترین دقت است.