هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » معرفی کتاب » قدرت رویا »
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد

این کتاب همه چیزهایی را که در اوج می دانم از مرحله صفر یاد گرفتم نوشته دکستر ییگر و ران بال، به شما کمک می کند تا رویایتان را انتخاب، برایش برنامه ریزی کنید و موانع رسیدن به آن را رفع نمایید.

معرفی کتاب قبولی در کنکور

بسیاری از مردم موفقیت را شانسی می دانند. مردم فکر می کنند موفقیت چیزی است که باید به آن ها تقدیم شود. به اعتقاد دکستر ییگر (Dexter Yager) و ران بال (Ron Ball) نویسندگان کتاب قدرت رویا (Everything I know at the top I learned at the bottom)، هیچ رمز خاصی برای موفقیت وجود ندارد و فرمول رسیدن به ثروت، نبودن یک فرمول خاص است.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (قدرت رویا) با شما هستیم.

در این کتاب درس هایی می آموزید که کلید رسیدن به اوج و ماندن در آن جا خواهد بود. حقیقت ساده این است که موفقیت یعنی داشتن رویایی در سر و سپس تلاش برای تحقق آن. با کمک این اثر می توانید بزرگ فکر کنید تا انسان شایسته ای باشید و از نقطه ی صفر به اوج برسید.

اکثر آموخته های شما از تجارب شخصی خودتان در دنبال کردن رویاها، رسیدن به موفقیت و گاهی چشیدن طعم شکست حاصل می شود. اما در کنار این ها، برخی از درس هایی که نویسندگان در زندگی شان آموخته اند و برخی از عوامل اساسی موفقیت که در این اثر در اختیارتان می گذارند نیز ممکن است به کار شما بیایند.

مردم همیشه در پی یافتن رمز موفقیت هستند. کتاب های فراوانی در این مورد در قفسه ها چیده شده است. کارشناسان به این طریق می خواهند فرمول های خود را برای پول درآوردن و ثروتمند شدن در اختیار مردم بگذارند. مدیران عامل با نوشتن تجارب خود توضیح می دهند که چطور به این حد از موفقیت رسیده اند.

جملات برگزیده ی کتاب قدرت رویا
- از هدفی که به سمتش می روید، تصویری شفاف بسازید.
- داشتن رویا شما را از درماندگی حال حاضر به سمت امکانات آینده می کشاند.
- افراد باهوش نه تنها ایده های نو را با آغوش باز می پذیرند، بلکه به دنبال شان هم می گردند.
- در هر زمینه ای که قصد دارید پیشرفت کنید باید با انسان های موفق در همان زمینه معاشرت کنید.
- این روزها مردم در سی سالگی از خواب غفلت بیدار می شوند و متوجه می شوند آن کسی که واقعاً می خواستند نیستند.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

بخشی از متن کتاب
چیزی که در همان اوایل کارم یاد گرفتم، اهمیت پی ریزی رویا بر شالوده ی مناسب بود. تعداد افراد به اصطلاح موفق در دنیا بسیار زیاد است. به این دلیل می گویم به اصطلاح موفق که آن ها را موفق واقعی نمی دانم، چرا که این افراد رویایشان را بر روی شالوده ی مناسب نساخته اند.

به نظرم پنچ اصل مهم در ساختن رویا دخیل اند و این پنچ اصل نه اختیاری، بلکه اجباری اند، چرا که پایه و اساس رویا و موفقیت نهایی شما را تشکیل می دهند. بدون رعایت این پنچ اصل نمی توانید به اهدافی که در راستای تحقق رویایتان دارید برسید، و از مسیر اصلی تان منحرف می شوید و سوخت تان ته می کشد.

اصل اول؛ باید به خودتان اعتماد کنید. شیوه ی موفقیت در کسب و کار بدون تلاش آن چنانی، نام نمایش معروفی بر اساس رمان ممتازی به همین نام، برنده ی جایزه ی پولیتزر، است که در سال 1961 در تئاتر برادوی اکران شد. نمایش درباره ی مرد جوانی است که تلاش می کند پله های ترقی را ماهرانه طی کند. در صحنه ای از نمایش، قهرمان جوان فیلم به دستشویی می رود و جلوی آینه می ایستد. او هر روز در برابر فشارهای منفی می ایستد. اطرافیانش دائم او را تحقیر و نکوهش می کنند و سعی می کنند جلوی موفقیت او را بگیرند و نگذارند از آن جایی که هست بالاتر برود. ولی او می خواهد به بالاترین نقطه برسد.

منبع: کتابراه

           درون ما انسان ها کودکی زیست می کند که در هر جایگاه و یا سن و سالی که باشیم به عشق، اعتماد، محبت و پذیرش ما نیازمند است.
           فراگیری و ارتقای مهارتهای فردی می‌تواند آینده بهتری را برای خودمان و فرزندانمان فراهم آورد و سرآمدی فردی ما را تسهیل نماید. البته به منظور پرورش جامعه‌ای پیشرفته و سرآمد، در آموزش‌ برای كودكان ١٥-٩ سال فنلاند، موارد زیر در نظر گرفته می شود.
           شش راه ساده برای قبولی در کنکور کارشناسی و یا حتی کنکور کارشناسی ارشد ، یک نسخه ی کوتاه اما معجزه گر است برای کسانی که می خواهند در کنکور امسال گوی موفقیت را از رقیبانشان بربایند.
           باهوش تر شدن در رسیدن به آرزوها و موفقیت هایتان بسیار موثر است. برای باهوش تر شدن خودتان فقط روزانه یک ساعت وقت گذاشته و چند تکنیک ساده را انجام دهید.
           گاهی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می شویم یا بهتر بگوییم متوجه می شویم که یکی از دوستانمان دچار افسردگی شده است و برای ادامه زندگی به مشکل برخورده است در چنین شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده مان چیست؟ چطور می توانیم به او کمک کنیم تا دوباره به میل زندگی و زندگی کردن باز گردد ؟ در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی موثر برای کمک به دوست افسرده مطرح شده است