هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » مشاهیر ایران » محمدعلی صفا »
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ بهمن

محمد علی صفا (متولد ١۶ اسفندماه ١٣٢٨، بجنورد) از تکاوران گردان تکاوران دریایی بوشهر بود. او در عملیات های نبرد خرمشهر، حصر آبادان، حضور داشته و در ۴ آبان ماه ١٣۵٩ بر اثر اصابت ترکش جان خود را از دست داد.

وی در دی ماه ١٣۴٣ وارد ارتش شد.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی یکی از مشاهیر ایران زمین با شما هستیم.

مشاهیر ایران زمین قبولی در کنکور

یگان کماندوهای دریایی
وی در آزمون ورودی پایگاه کماندویی نیروی دریایی شرکت کرد. در این آزمون 250 نفر از یگان های مختلف ارتش انتخاب شدند و به مدت 18 ماه به تمرین پرداختند. صفا به عنوان نفر برتر در انجام عملیات­ های ویژه انتخاب شد و به همراه 8 نفر دیگر برای ادامه دوره های آموزشی تخصصی کماندویی به پایگاه کماندویی رویال مارین انگلستان اعزام شد.

محمد علی صفا دوره های رزمی مختلف، دوره های چتربازی، دوره های تکمیلی تکاوری S.P.S، دوره های شکار تانک ، دوره های تخصصی تارزان، دوره های جنگ در (خشکی، هوا و آب) را با امتیاز عالی سپری کرد. تلاش های او موجب شد تا عنوان و مدرک تخصصی شکار تانک را از پایگاه معتبر تکاوری رویال مارین دریافت کند. وی به عنوان تکاور برتر، مقام برتر تکاوری ارتشیان جهان را از آن خود کرد.وی برای آموزش تخصصی انهدام ناوهای جنگی به پایگاه تکاوری جان. اف. کندی آمریکا اعزام شد و به عنوان اولین ایرانی مدرک تخصصی انهدام ناو جنگی را دریافت کرد.

صفا بدلیل شجاعت بسیاری که در دوره های آموزشی از خود نشان داد به دوره ای آموزشی زندگی در شرایط سخت به نام (Long hope) در جنگل های آمازون انتخاب شد.

نبرد خرمشهر
در تاریخ ۳۱ شهریور ۵۹ (و پس از گذشت چهار روز از عمل جراحی صفا)، به دنبال حمله رژیم بعث عراق به خرمشهر، نیروهای گردان تکاور ارتش ایران وارد این شهر شدند. این نیروها کمتر از ۱۰ ساعت به طور نفس گیر خرمشهر را به گورستان لشکرهای تانک های عراق درآورده و در همان روز خرمشهر را از اشغال ارتش بعثی عراق آزاد ساختند و مانع از پیشروی ارتش عراق به طرف آبادان شدند. عراق در شهریور ماه ١٣۵٩ با ظرفیت دو لشکر تانک با تمام تجهیزات به خرمشهر حمله کرد، در این نبرد بیش ١۶٠ تانک عراق منهدم شد. صدام حسین پس از اشغال خرمشهر، خرمشهر را گورستان تانک های خود نامید.

در این نبرد ١٣ ناوچه جنگی عراق غرق شد.

تندیس
پس از جان باختن محمد علی صفا تندیسی در پایگاه رویال مارین ساخته شد و پرچم این پایگاه به مدت سه روز نیمه افراشته شد. این اقدام رویال مارین نشان دهنده توانایی های صفا است.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

فیلم
فیلم مستند زندگی نامه محمد علی صفا به همت مدیریت هنری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی تولید شد.

منبع: ویکی پدیا

           لسوزی برای خود خالص ترین شکل عشق ورزیدن به خود است. بیایید با خود روراست باشید! آیا هر روز این کار را انجام می دهید؟ متأسفانه بیشتر مردم، دلسوزی برای خود را کاری عجیب وغریب می دانند. همه ما در زندگی خود با لحظاتی دلسردکننده مواجه شده یا گاهی اوقات نادیده گرفته شده ایم. زمانی که این اتفاق می افتد، بیشتر مردم، به جای اینکه برای بهبود حال روحی خود وقت و انرژی بیشتری بگذارند، در هم خرد می شوند.
           یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد.
           هیچ کس از آینده خبر ندارد. نگرانی و ترس از آینده هم باعث نمی شود اوضاع به خوبی و خوشی سپری شود. باید قدم بردارید و پیش بروید تا ببینید چه می شود. کافی است تلاشتان را بکنید. در این مسیر از راهکارهای سودمند بهره بگیرید و، مهم تر از همه، باور داشته باشید که از عهده کار برمی آیید.
           در برخورد با بسیاری از اطرافیان تان یا هنگام گشت وگذار در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی، شاید گاهی احساس کنید که همه اعتماد به نفس دارند به غیراز شما. اما این احساس درست نیست. حتی موفق ترین افراد هم ممکن است گاهی با کمبود اعتماد به نفس دست و پنجه نرم کنند. در چنین مواردی، وجه تمایز افراد موفق آن است که آنها با مشکلات مربوط به اعتمادبه نفس آشنا هستند و در برخورد با چنین وضعیت هایی راهکارهای مناسبی را در پیش می گیرند.
           رشته علوم کامپیوتر برای مطالعه نحوه محاسبات به وجود آمد و یک راه ارتباطی موثر بین دانش کامپیوتر و ریاضی است؛ مهمترین هدف این رشته، دستیابی به بهترین روش، برای حل یک مسئله در کمترین زمان و با بالاترین دقت است.