هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » مشاهیر ایران » محمدعلی صفا »
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ بهمن

محمد علی صفا (متولد ١۶ اسفندماه ١٣٢٨، بجنورد) از تکاوران گردان تکاوران دریایی بوشهر بود. او در عملیات های نبرد خرمشهر، حصر آبادان، حضور داشته و در ۴ آبان ماه ١٣۵٩ بر اثر اصابت ترکش جان خود را از دست داد.

وی در دی ماه ١٣۴٣ وارد ارتش شد.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی یکی از مشاهیر ایران زمین با شما هستیم.

مشاهیر ایران زمین قبولی در کنکور

یگان کماندوهای دریایی
وی در آزمون ورودی پایگاه کماندویی نیروی دریایی شرکت کرد. در این آزمون 250 نفر از یگان های مختلف ارتش انتخاب شدند و به مدت 18 ماه به تمرین پرداختند. صفا به عنوان نفر برتر در انجام عملیات­ های ویژه انتخاب شد و به همراه 8 نفر دیگر برای ادامه دوره های آموزشی تخصصی کماندویی به پایگاه کماندویی رویال مارین انگلستان اعزام شد.

محمد علی صفا دوره های رزمی مختلف، دوره های چتربازی، دوره های تکمیلی تکاوری S.P.S، دوره های شکار تانک ، دوره های تخصصی تارزان، دوره های جنگ در (خشکی، هوا و آب) را با امتیاز عالی سپری کرد. تلاش های او موجب شد تا عنوان و مدرک تخصصی شکار تانک را از پایگاه معتبر تکاوری رویال مارین دریافت کند. وی به عنوان تکاور برتر، مقام برتر تکاوری ارتشیان جهان را از آن خود کرد.وی برای آموزش تخصصی انهدام ناوهای جنگی به پایگاه تکاوری جان. اف. کندی آمریکا اعزام شد و به عنوان اولین ایرانی مدرک تخصصی انهدام ناو جنگی را دریافت کرد.

صفا بدلیل شجاعت بسیاری که در دوره های آموزشی از خود نشان داد به دوره ای آموزشی زندگی در شرایط سخت به نام (Long hope) در جنگل های آمازون انتخاب شد.

نبرد خرمشهر
در تاریخ ۳۱ شهریور ۵۹ (و پس از گذشت چهار روز از عمل جراحی صفا)، به دنبال حمله رژیم بعث عراق به خرمشهر، نیروهای گردان تکاور ارتش ایران وارد این شهر شدند. این نیروها کمتر از ۱۰ ساعت به طور نفس گیر خرمشهر را به گورستان لشکرهای تانک های عراق درآورده و در همان روز خرمشهر را از اشغال ارتش بعثی عراق آزاد ساختند و مانع از پیشروی ارتش عراق به طرف آبادان شدند. عراق در شهریور ماه ١٣۵٩ با ظرفیت دو لشکر تانک با تمام تجهیزات به خرمشهر حمله کرد، در این نبرد بیش ١۶٠ تانک عراق منهدم شد. صدام حسین پس از اشغال خرمشهر، خرمشهر را گورستان تانک های خود نامید.

در این نبرد ١٣ ناوچه جنگی عراق غرق شد.

تندیس
پس از جان باختن محمد علی صفا تندیسی در پایگاه رویال مارین ساخته شد و پرچم این پایگاه به مدت سه روز نیمه افراشته شد. این اقدام رویال مارین نشان دهنده توانایی های صفا است.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

فیلم
فیلم مستند زندگی نامه محمد علی صفا به همت مدیریت هنری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی تولید شد.

منبع: ویکی پدیا

           همه ما به دنبال زندگی شادتر هستیم. وقتی شاد هستیم، دنیا بر وقف مرادمان می ­شود و همه اتفاق­های خوب برایمان رخ می ­دهد. در حقیقت احساس خوشحالی باعث می­ شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید.
           زندگی بالا و پایین دارد. فرقی نمی کند که مادری آرزومند باشید که چشم به آینده فرزندانش دارد، کارمندی سخت کوش در انتظار ترفیع رتبه یا کسی که به تازگی عزیزی را از دست داده است؛ همه ما در گذر از دشواری ها نیازمند امید هستیم. برای رسیدن به امید باید از منطقی بودن بیش از اندازه دست بردارید. ما باید به راستی بپذیریم که رویدادها و فرصت های بهتری در پیش روی مان هستند. حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نمی رود، باید در پس ذهن مان باور داشته باشیم که داستان ما فراتر از این است
           اگر فکر می کنید بعضی آدم ها خلاق به دنیا می آیند و شما از چنین موهبتی بی بهره هستید، اشتباه می کنید. برخی آدم ها خلاق ترند، چون خلاقیت را در خود پرورش می دهند. درحقیقت، کارشناسان معتقدند خلاقیت از اساس مهارتی آموختنی است. پس مانند هر مهارت دیگر، باید با تمرین و کوشش خلاق بودن را یاد بگیرید. خواستن کافی نیست و برای خلاق بودن باید هرروز تلاش کنید و خودتان را به سوی افکار نو و ایده های روشن سوق دهید
           «چطور به اینجا رسیدم، چطور ممکن است چنین گندی زده باشم؟!» این مکالمات ذهنی، برای خیلی از ما پیش آمده است. همه‌ ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و تصمیم های غلطی گرفته ایم که گاهی پیامدهای پرهزینه ای داشته اند. خودبخشودگی یا بخشیدن خودمان، به این معنی است که بتوانیم خودمان را به خاطر این اشتباهات و تصمیم های غلط ببخشیم
           کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید. در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.