هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » معرفی کتاب » قدرت رویا »
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد

این کتاب همه چیزهایی را که در اوج می دانم از مرحله صفر یاد گرفتم نوشته دکستر ییگر و ران بال، به شما کمک می کند تا رویایتان را انتخاب، برایش برنامه ریزی کنید و موانع رسیدن به آن را رفع نمایید.

معرفی کتاب قبولی در کنکور

بسیاری از مردم موفقیت را شانسی می دانند. مردم فکر می کنند موفقیت چیزی است که باید به آن ها تقدیم شود. به اعتقاد دکستر ییگر (Dexter Yager) و ران بال (Ron Ball) نویسندگان کتاب قدرت رویا (Everything I know at the top I learned at the bottom)، هیچ رمز خاصی برای موفقیت وجود ندارد و فرمول رسیدن به ثروت، نبودن یک فرمول خاص است.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (قدرت رویا) با شما هستیم.

در این کتاب درس هایی می آموزید که کلید رسیدن به اوج و ماندن در آن جا خواهد بود. حقیقت ساده این است که موفقیت یعنی داشتن رویایی در سر و سپس تلاش برای تحقق آن. با کمک این اثر می توانید بزرگ فکر کنید تا انسان شایسته ای باشید و از نقطه ی صفر به اوج برسید.

اکثر آموخته های شما از تجارب شخصی خودتان در دنبال کردن رویاها، رسیدن به موفقیت و گاهی چشیدن طعم شکست حاصل می شود. اما در کنار این ها، برخی از درس هایی که نویسندگان در زندگی شان آموخته اند و برخی از عوامل اساسی موفقیت که در این اثر در اختیارتان می گذارند نیز ممکن است به کار شما بیایند.

مردم همیشه در پی یافتن رمز موفقیت هستند. کتاب های فراوانی در این مورد در قفسه ها چیده شده است. کارشناسان به این طریق می خواهند فرمول های خود را برای پول درآوردن و ثروتمند شدن در اختیار مردم بگذارند. مدیران عامل با نوشتن تجارب خود توضیح می دهند که چطور به این حد از موفقیت رسیده اند.

جملات برگزیده ی کتاب قدرت رویا
- از هدفی که به سمتش می روید، تصویری شفاف بسازید.
- داشتن رویا شما را از درماندگی حال حاضر به سمت امکانات آینده می کشاند.
- افراد باهوش نه تنها ایده های نو را با آغوش باز می پذیرند، بلکه به دنبال شان هم می گردند.
- در هر زمینه ای که قصد دارید پیشرفت کنید باید با انسان های موفق در همان زمینه معاشرت کنید.
- این روزها مردم در سی سالگی از خواب غفلت بیدار می شوند و متوجه می شوند آن کسی که واقعاً می خواستند نیستند.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

بخشی از متن کتاب
چیزی که در همان اوایل کارم یاد گرفتم، اهمیت پی ریزی رویا بر شالوده ی مناسب بود. تعداد افراد به اصطلاح موفق در دنیا بسیار زیاد است. به این دلیل می گویم به اصطلاح موفق که آن ها را موفق واقعی نمی دانم، چرا که این افراد رویایشان را بر روی شالوده ی مناسب نساخته اند.

به نظرم پنچ اصل مهم در ساختن رویا دخیل اند و این پنچ اصل نه اختیاری، بلکه اجباری اند، چرا که پایه و اساس رویا و موفقیت نهایی شما را تشکیل می دهند. بدون رعایت این پنچ اصل نمی توانید به اهدافی که در راستای تحقق رویایتان دارید برسید، و از مسیر اصلی تان منحرف می شوید و سوخت تان ته می کشد.

اصل اول؛ باید به خودتان اعتماد کنید. شیوه ی موفقیت در کسب و کار بدون تلاش آن چنانی، نام نمایش معروفی بر اساس رمان ممتازی به همین نام، برنده ی جایزه ی پولیتزر، است که در سال 1961 در تئاتر برادوی اکران شد. نمایش درباره ی مرد جوانی است که تلاش می کند پله های ترقی را ماهرانه طی کند. در صحنه ای از نمایش، قهرمان جوان فیلم به دستشویی می رود و جلوی آینه می ایستد. او هر روز در برابر فشارهای منفی می ایستد. اطرافیانش دائم او را تحقیر و نکوهش می کنند و سعی می کنند جلوی موفقیت او را بگیرند و نگذارند از آن جایی که هست بالاتر برود. ولی او می خواهد به بالاترین نقطه برسد.

منبع: کتابراه

           آیا فرزند شما می‌تواند این کارها را انجام دهد؟ مثلا شناسایی احساسات یا تماس گرفتن در زمان درست و یاحتی تهیه فهرست خرید؟ اگر هنوز فرزند شما حتی یکی از این کارها را انجام نمیدهد این مقاله حتما مطالعه کنید.
           همه ما به دنبال زندگی شادتر هستیم. وقتی شاد هستیم، دنیا بر وقف مرادمان می ­شود و همه اتفاق­های خوب برایمان رخ می ­دهد. در حقیقت احساس خوشحالی باعث می­ شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید.
           زندگی بالا و پایین دارد. فرقی نمی کند که مادری آرزومند باشید که چشم به آینده فرزندانش دارد، کارمندی سخت کوش در انتظار ترفیع رتبه یا کسی که به تازگی عزیزی را از دست داده است؛ همه ما در گذر از دشواری ها نیازمند امید هستیم. برای رسیدن به امید باید از منطقی بودن بیش از اندازه دست بردارید. ما باید به راستی بپذیریم که رویدادها و فرصت های بهتری در پیش روی مان هستند. حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نمی رود، باید در پس ذهن مان باور داشته باشیم که داستان ما فراتر از این است
           اگر فکر می کنید بعضی آدم ها خلاق به دنیا می آیند و شما از چنین موهبتی بی بهره هستید، اشتباه می کنید. برخی آدم ها خلاق ترند، چون خلاقیت را در خود پرورش می دهند. درحقیقت، کارشناسان معتقدند خلاقیت از اساس مهارتی آموختنی است. پس مانند هر مهارت دیگر، باید با تمرین و کوشش خلاق بودن را یاد بگیرید. خواستن کافی نیست و برای خلاق بودن باید هرروز تلاش کنید و خودتان را به سوی افکار نو و ایده های روشن سوق دهید
           «چطور به اینجا رسیدم، چطور ممکن است چنین گندی زده باشم؟!» این مکالمات ذهنی، برای خیلی از ما پیش آمده است. همه‌ ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و تصمیم های غلطی گرفته ایم که گاهی پیامدهای پرهزینه ای داشته اند. خودبخشودگی یا بخشیدن خودمان، به این معنی است که بتوانیم خودمان را به خاطر این اشتباهات و تصمیم های غلط ببخشیم