هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » معرفی کتاب » میشل اوباما شدن »
۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير

کتاب شدن اثر میشل اوباما، در نخستین ماه انتشارش رکورد فروش را شکست! این کتاب که عنوان پرفروش ترین کتاب سال آمریکا را نصیب خود کرد، زندگی شخصی همسر اولین رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا را قبل و بعد از ورود به کاخ سفید روایت می کند.

میشل اوباما (Michelle Obama) بانوی اول پیشین آمریکا، با استفاده از شیوه ای صمیمانه شما را به دنیای خود دعوت می کند و از تجربیاتی سخن می گوید که شخصیت او را شکل داده اند. در واقع کتاب شدن (Becoming Michelle Obama) حکایت سرگذشت زنی است که دشواری ها و موانع زندگی را قدم به قدم پشت سر می گذارد و با تلاش، صبوری، تدبیر و ایستادگی آینده ای روشن برای خود رقم می زند.

هنرستان رشته کامپیوتر معرفی کتاب

او در این کتاب بازگو می کند که زندگی اش را از کجا آغاز کرده. از طبقۀ دوم خانۀ یکی از بستگانش در جنوب شهر شیکاگو، جایی که به خاطر نرخ بالای جرم و جنایتش مشهور است. اما با تلاش به موفقیت می رسد و زندگی ایده آلی برای خود فراهم می کند.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی کتاب (میشل اوباما شدن) با شما هستیم.

این کتاب نوعی داستان رویای آمریکایی است. دختری از یک خانوادۀ فقیر و کارگری که تحصیل در یک دبیرستان خوب پلی می شود تا او بتواند به هاروارد راه پیدا کند. درس می خواند و وکیل می شود و سرانجام از کاخ سفید سر در می آورد.

بخش اول این کتاب در هشت فصل به روایت دوران کودکی تا دانشگاه میشل اوباما می پردازد. از شروع زندگی سخت تا رسیدن به هاروارد، روابط خانوادگی خانواده اش و تاثیری که این روابط در تمام دوران زندگی اش گذاشته است. او معتقد است حمایت والدینش پشتوانه ای برای او بوده که اکثر هم نژادانش از آن محروم اند و همین موضوع سبب شده تا با مواجهه با چالش های زندگی بتواند روی پای خودش بایستد.

بخش دوم در ده فصل آشنایی، ازدواج و سال های اولیه زندگی میشل و همسرش باراک اوباما را مورد بررسی قرار می دهد. میشل اوباما پس از اینکه از رشته حقوق دانشگاه پرینستون و بعد از آن هم از هاروارد فارغ التحصیل می شود در معتبرترین شرکت حقوقی شیکاگو با حقوقی بالا استخدام می شود که بسیار فراتر از انتظار خانواده اش بود.

و بخش سوم را با روز پیروزی باراک اوباما در انتخاب شروع می کند و از جشن روز سوگند ریاست جمهوری سخن می گوید.

کتاب شدن که روایتگر زندگی همسر شخص اول آمریکا است، شامل قراردادی 65 میلیون دلاری است که به میشل و باراک اوباما پرداخت شده است. این کتاب به 24 زبان در کشورهای مختلف جهان منتشر شده و در ایران هم استقبال خوبی داشته و چاپ هفدهم را در طول مدت یک ماه پشت سر گذاشته است.

این کتاب به تمام کسانی که به دیدن احتمالات گوناگون سیر زندگی علاقه دارند توصیه می شود. اگرچه نمی توان آن را با عنوان پشت صحنه سیاست معرفی کرد اما بدون شک، تصویری از سبکی زندگی است که کمتر از آن دیده یا شنیده اید.

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

در بخشی از کتاب شدن می خوانیم:

تقریباً از همان دقیقه ای که برای شرکت در انتخابات، توافق کردیم باراک برایم تبدیل به شبحی انسانی شد. حالا دیگر نوعی پیکسل شده از مردی را که می شناختم می دیدم. مردی که ناگهان باید همه جا حضور پیدا می کرد و درگیر کارهایی بسیار مهم تر می شد. کمتر از یک سال دیگر انتخابات مقدماتی در ایالت آیووا آغاز می شد.

باراک به سرعت کارکنان خودش را استخدام کرد و به دنبال حامیان مالی که چک هایی با رقم بالا می نوشتند افتاد. تصمیم داشت نامزدی اش را به مناسب ترین نحو ممکن اعلام کند. هدف این بود که فکر مردم را بخواند و با آن ها تا روز انتخابات همراه باشد. کمپین ها می توانستند به سادگی برنده و یا بازنده باشند.

تمام عملیات را دو دیوید رهبری می کردند: اکسلراد و پلوف. همه اکسلراد را اکس صدا می زدند مردی با لحنی ملایم و موقر با سبیلی که در تمام طول لبش پدیدار بود. قبلاً خبرنگار شیکاگو تریبون بود؛ و بعداً وارد کار مشاورۀ سیاسی شده بود و کارهای رسانه ای باراک را انجام می داد. پلوف که در آن زمان سی و نه ساله بود مثل پسر بچه ها لبخند می زد و عاشق ارقام و استراتژی بود و امور اصلی کمپین را اداره می کرد. تیم به سرعت رشد کرد و افراد باتجربه ای به ما پیوستند تا امور مالی و برنامه ریزی های آینده را رهبری کنند.

یک نفر پیشنهاد داد باراک در اسپرینگ فیلد نامزدی خود را اعلام کند. همه عقیده داشتند این کار آن هم در وسط آمریکا برای کمپین و کل فرایند سیاسی موجود، مناسب خواهد بود. این امید اصلی باراک بود. در طی سالیانی که به عنوان فعال اجتماعی کار کرده بود از مردمان محروم و مستمند، در دموکراسی ما آگاهی داشت. پروژه رأی! به او کمک می کرد تا بداند چه چیزهایی را می تواند برای مردم فراهم کند.

منبع: کتابراه

           آیا فرزند شما می‌تواند این کارها را انجام دهد؟ مثلا شناسایی احساسات یا تماس گرفتن در زمان درست و یاحتی تهیه فهرست خرید؟ اگر هنوز فرزند شما حتی یکی از این کارها را انجام نمیدهد این مقاله حتما مطالعه کنید.
           همه ما به دنبال زندگی شادتر هستیم. وقتی شاد هستیم، دنیا بر وقف مرادمان می ­شود و همه اتفاق­های خوب برایمان رخ می ­دهد. در حقیقت احساس خوشحالی باعث می­ شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید.
           زندگی بالا و پایین دارد. فرقی نمی کند که مادری آرزومند باشید که چشم به آینده فرزندانش دارد، کارمندی سخت کوش در انتظار ترفیع رتبه یا کسی که به تازگی عزیزی را از دست داده است؛ همه ما در گذر از دشواری ها نیازمند امید هستیم. برای رسیدن به امید باید از منطقی بودن بیش از اندازه دست بردارید. ما باید به راستی بپذیریم که رویدادها و فرصت های بهتری در پیش روی مان هستند. حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نمی رود، باید در پس ذهن مان باور داشته باشیم که داستان ما فراتر از این است
           اگر فکر می کنید بعضی آدم ها خلاق به دنیا می آیند و شما از چنین موهبتی بی بهره هستید، اشتباه می کنید. برخی آدم ها خلاق ترند، چون خلاقیت را در خود پرورش می دهند. درحقیقت، کارشناسان معتقدند خلاقیت از اساس مهارتی آموختنی است. پس مانند هر مهارت دیگر، باید با تمرین و کوشش خلاق بودن را یاد بگیرید. خواستن کافی نیست و برای خلاق بودن باید هرروز تلاش کنید و خودتان را به سوی افکار نو و ایده های روشن سوق دهید
           «چطور به اینجا رسیدم، چطور ممکن است چنین گندی زده باشم؟!» این مکالمات ذهنی، برای خیلی از ما پیش آمده است. همه‌ ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و تصمیم های غلطی گرفته ایم که گاهی پیامدهای پرهزینه ای داشته اند. خودبخشودگی یا بخشیدن خودمان، به این معنی است که بتوانیم خودمان را به خاطر این اشتباهات و تصمیم های غلط ببخشیم