هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » اخبار » آغاز سال تحصیلی 95-94 »
۱۳۹۴ شنبه ۲۶ دي

به نام خالق مهر
با اهدای سلام و تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی 95-1394 

حمد و سپاس خداوند منان که ما را خادم فرزندان مردان و زنان افتخار آفرین این مرز و بوم قرار داد که فرزندان ما پرچمدار تمدن کهن ایرانی و اسلام ناب محمدی هستند،لذا برخود فرض می دانیم که تمام تلاش خود را برای پرورش رهبران مبتکر و پرتخیل فردا به کار بریم و در این راستا اهداف ما در پنج بخش زیر خلاصه گردیده است :

  • تلاش در جهت رشد تمامی ابعاد وجودی فرزندانمان (ورزشی ،آموزشی،هنری و ...)
  • تلاش در جهت احترام به سنت ها و ارزش های اسلامی
  • درک تفاوت های فردی و قرار دادن دانش آموزان در معرض چالش های متنوع
  • ایجاد یک محیط فیزیکی شاد پر از رنگ و ایمن و سالم
  • ایجاد اعتماد به نفس در دانش آموزان

تلاش ما معطوف به این مهم است که دانش آموزان در پایان تحصیلات خود تجارب هنرستان را فراموش نشدنی و دگرگون کننده بدانند.لذا امیدواریم ،راهنمایی ها و توصیه های شما اولیای گرامی در راستای تحقق اهداف فوق چراغ راه ما باشد.
و سخن آخر آن که ،ما برآنیم تا فرزندانمان را به روی هزاران هزار سوال باز کنیم زیرا آینده متضمن اشتیاق فرزندانمان به کسب مجهولات است .

هنرستان کمال دانش
اکبر پژم

           همه ما به دنبال زندگی شادتر هستیم. وقتی شاد هستیم، دنیا بر وقف مرادمان می ­شود و همه اتفاق­های خوب برایمان رخ می ­دهد. در حقیقت احساس خوشحالی باعث می­ شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان و محیط اطرافتان داشته باشید.
           زندگی بالا و پایین دارد. فرقی نمی کند که مادری آرزومند باشید که چشم به آینده فرزندانش دارد، کارمندی سخت کوش در انتظار ترفیع رتبه یا کسی که به تازگی عزیزی را از دست داده است؛ همه ما در گذر از دشواری ها نیازمند امید هستیم. برای رسیدن به امید باید از منطقی بودن بیش از اندازه دست بردارید. ما باید به راستی بپذیریم که رویدادها و فرصت های بهتری در پیش روی مان هستند. حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نمی رود، باید در پس ذهن مان باور داشته باشیم که داستان ما فراتر از این است
           اگر فکر می کنید بعضی آدم ها خلاق به دنیا می آیند و شما از چنین موهبتی بی بهره هستید، اشتباه می کنید. برخی آدم ها خلاق ترند، چون خلاقیت را در خود پرورش می دهند. درحقیقت، کارشناسان معتقدند خلاقیت از اساس مهارتی آموختنی است. پس مانند هر مهارت دیگر، باید با تمرین و کوشش خلاق بودن را یاد بگیرید. خواستن کافی نیست و برای خلاق بودن باید هرروز تلاش کنید و خودتان را به سوی افکار نو و ایده های روشن سوق دهید
           «چطور به اینجا رسیدم، چطور ممکن است چنین گندی زده باشم؟!» این مکالمات ذهنی، برای خیلی از ما پیش آمده است. همه‌ ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و تصمیم های غلطی گرفته ایم که گاهی پیامدهای پرهزینه ای داشته اند. خودبخشودگی یا بخشیدن خودمان، به این معنی است که بتوانیم خودمان را به خاطر این اشتباهات و تصمیم های غلط ببخشیم
           کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید. در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.