هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » اخبار » آغاز سال تحصیلی 95-94 »
۱۳۹۴ شنبه ۲۶ دي

به نام خالق مهر
با اهدای سلام و تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی 95-1394 

حمد و سپاس خداوند منان که ما را خادم فرزندان مردان و زنان افتخار آفرین این مرز و بوم قرار داد که فرزندان ما پرچمدار تمدن کهن ایرانی و اسلام ناب محمدی هستند،لذا برخود فرض می دانیم که تمام تلاش خود را برای پرورش رهبران مبتکر و پرتخیل فردا به کار بریم و در این راستا اهداف ما در پنج بخش زیر خلاصه گردیده است :

  • تلاش در جهت رشد تمامی ابعاد وجودی فرزندانمان (ورزشی ،آموزشی،هنری و ...)
  • تلاش در جهت احترام به سنت ها و ارزش های اسلامی
  • درک تفاوت های فردی و قرار دادن دانش آموزان در معرض چالش های متنوع
  • ایجاد یک محیط فیزیکی شاد پر از رنگ و ایمن و سالم
  • ایجاد اعتماد به نفس در دانش آموزان

تلاش ما معطوف به این مهم است که دانش آموزان در پایان تحصیلات خود تجارب هنرستان را فراموش نشدنی و دگرگون کننده بدانند.لذا امیدواریم ،راهنمایی ها و توصیه های شما اولیای گرامی در راستای تحقق اهداف فوق چراغ راه ما باشد.
و سخن آخر آن که ،ما برآنیم تا فرزندانمان را به روی هزاران هزار سوال باز کنیم زیرا آینده متضمن اشتیاق فرزندانمان به کسب مجهولات است .

هنرستان کمال دانش
اکبر پژم

           لسوزی برای خود خالص ترین شکل عشق ورزیدن به خود است. بیایید با خود روراست باشید! آیا هر روز این کار را انجام می دهید؟ متأسفانه بیشتر مردم، دلسوزی برای خود را کاری عجیب وغریب می دانند. همه ما در زندگی خود با لحظاتی دلسردکننده مواجه شده یا گاهی اوقات نادیده گرفته شده ایم. زمانی که این اتفاق می افتد، بیشتر مردم، به جای اینکه برای بهبود حال روحی خود وقت و انرژی بیشتری بگذارند، در هم خرد می شوند.
           یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد.
           هیچ کس از آینده خبر ندارد. نگرانی و ترس از آینده هم باعث نمی شود اوضاع به خوبی و خوشی سپری شود. باید قدم بردارید و پیش بروید تا ببینید چه می شود. کافی است تلاشتان را بکنید. در این مسیر از راهکارهای سودمند بهره بگیرید و، مهم تر از همه، باور داشته باشید که از عهده کار برمی آیید.
           در برخورد با بسیاری از اطرافیان تان یا هنگام گشت وگذار در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی، شاید گاهی احساس کنید که همه اعتماد به نفس دارند به غیراز شما. اما این احساس درست نیست. حتی موفق ترین افراد هم ممکن است گاهی با کمبود اعتماد به نفس دست و پنجه نرم کنند. در چنین مواردی، وجه تمایز افراد موفق آن است که آنها با مشکلات مربوط به اعتمادبه نفس آشنا هستند و در برخورد با چنین وضعیت هایی راهکارهای مناسبی را در پیش می گیرند.
           رشته علوم کامپیوتر برای مطالعه نحوه محاسبات به وجود آمد و یک راه ارتباطی موثر بین دانش کامپیوتر و ریاضی است؛ مهمترین هدف این رشته، دستیابی به بهترین روش، برای حل یک مسئله در کمترین زمان و با بالاترین دقت است.